Хрущов і Патріарх просили Гагаріна мовчати про Бога

12 квітня відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики.

Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.

А 18 березня 1965 вперше в світі був здійснений вихід людини у відкритий космічний простір. Його зробив льотчик-космонавт СРСР Олексій ЛЕОНОВ під час польоту на космічному кораблі «Восход-2».

Це був великий крок і для людства, і для 30-річного космонавта Олексія Леонова. Про те, як все було тоді і що сталося в його житті після, двічі Герой Радянського Союзу розповів «Співбесідникові».

— У вас були хоч якісь сумніви перед стартом, що може не вийти?

— Сумнівів не було. Було бажання швидше це зробити. Хоча ніяких підручників та інструкцій не було і ніхто не міг мені їх дати. Як сказав Сергій Павлович: «Прилетиш — розповіси».

Юрій Гагарін і Олексій Леонов на першотравневій демонстрації

— І що ви йому розповіли?

— Випливши з люка і зачепившись руками за поручні шлюзовий камери, я побачив зірки: вони були всюди — зверху, знизу, збоку …

Людина-то знаходиться над Землею, і Земля — ​​це не вісь координат, координати треба було визначити після виходу. Зверху було Сонце, а внизу — на землі, а нижній огляд шлюзові камери. Земля ж десь там умовно ходила, бо корабель міняв своє становище. Дуже важливо було визначити осі координат. І відразу думати про те, де верх, а де низ.

— Ви розгубилися? Це було гарно?

— Якби я розгубився, тут би з вами зараз не сидів. Перше, що я побачив, — це все Чорне море із заходу на схід, весь Кримський півострів, Румунію, Болгарію, Італію на горизонті. Голову підняв — Балтійське море, Калінінградську затоку.

Юрій Гагарін, Микита Хрущов, Ахмед Сукарно (президент Індонезії), Леонід Брежнєв на прийомі в Кремлі (червень 1961 г.)

— Ви змогли все так точно визначити?

— Звичайно, я ще в школі вчився по географії на «відмінно». Вся так звана поверхня була добре вивчена, і я в будь-який момент з закритими очима міг вгадати, що це на Землі.

Мене запитували, над чим я пролітав. Я кажу: Кавказ, зараз пройшли Головний хребет, Цімеська бухта, далі Волга-Волга піді мною. І незвичайна тиша. Я на все життя цю тишу запам’ятав, бо чув, як працює серце, чув своє важке дихання.

Бесіда Святішого Патріарха Алексія I з Юрієм Гагаріним на прийомі з нагоди польоту першої людини в космос. (Квітень 1961 г.)

— Олексій Архипович … а Бога ви там бачили?

— Ні, на жаль, не бачив. 1

4 квітня 1961 у час прийому в Кремлі Микита Сергійович (Хрущов. — Авт.) Після третьої-четвертої здравиці обережно запитав Гагаріна: «Юра, а ти Бога бачив?» Той відповів жартома: «Бачив». Хрущов: «Прошу тебе, нікому про це не кажи».

Через деякий час до Гагаріну підійшов Патріарх і запитав про те саме. Йому вже незручно було жартувати, і він відповів: «Ні, отче, на жаль, не бачив». Патріарх: «Прошу тебе, Юра, нікому про це не кажи». Це Юра мені сам розповідав.

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: