Як бути хорошою мамою?

Бути гарною мамою

13 вересня 2016 року в сімейному центрі «Family life» відбулася зустріч для мам на тему: «Діти».
Спілкування пройшло у форматі «питання – відповідь». Кожна мама заздалегідь підготувала список запитань про виховання, які найбільш гостро стоять в родині на даний момент.

Відповідала на запитання особливий гість – Надія Толкачова (мама 11 дітей). Вона ділилася своїм позитивним досвідом вирішення проблем, який передається в її родині із покоління в покоління.

Найбільшу цікавість викликали наступні теми:

Діти і гроші. З якого віку їх давати, як навчити правильно ними користуватися тощо.

Відповідь (коротко): Одні діти занадто економлять, а в інших – завжди пусті гаманці. Першим необхідно прививати розуміння, що бути щедрим – це добре, а також зауважити, що стосунки з людьми завжди цінніші за велике багатство. Другим, які швидко витрачають, пояснювати, що для серйозних покупок необхідно довго заощаджувати і утримуватися від купівлі маленьких дешевих іграшок.

Що робити, коли дитина шкільного віку відмовляється читати?

 Відповідь (коротко): Якщо батьки самі не люблять читати книги, вони навряд змусять це робити свою дитину. Радимо читати дітям з малечку, щодня, особливо перед сном. Необхідно зробити домашню бібліотеку багатою на книги різноманітної тематики і жанру. Особливо цікавими для розвитку є дитячі енциклопедії.

Перший клас. Дитина приходить зі школи роздратованою і грубо поводить себе з батьками. Як на це реагувати?

Відповідь (коротко): Школа – це нове місце перебування, новий колектив, до якого треба звикати, нові моделі поведінки, нові стосунки в житті першокласника. Йому необхідно чимало часу, щоб все це осмислити і систематизувати. Часто діти починають вести «подвійне життя»: у школі – поведінка зразкова, а дома бешкетують і навпаки. Мета батьків – допомогти дитині, не залежно від обставин, дотримуватися головних моральних принципів і цінностей, бути однаково гарно вихованою в будь-якому середовищі.

Як подолати конкуренцію між рідними братами (сестрами)?

Відповідь (коротко): Як правило, конкуренція між дітьми виникає тоді, коли батьки завзято змагаються між собою, або з іншими сім’ями. Якщо виправляться в цьому плані батьки, то зникне суперництво і між дітьми.

Необхідно в родинному колі поговорити про те, що сім’я – це одна команда і разом ми зможемо зробити значно більше, ніж по-одинці. Подумайте про місце і мотив, що сприятиме об’єднанню. Це можуть бути ігри (наприклад, малюнки для тата, ліплення…), походи, домашні справи, що потребують співпраці.

За браком часу не вдалося обговорити інші запитання. Тому планується проведення наступної групи для мам найближчим часом.

Також у жовтні 2016 року має відбутися аналогічна тематична група для чоловіків. Їм запропонують дієві педагогічні методи, що мають  покращити процес виховання.

Наталка Грачова  13.09.2016

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *