Християнська сім’я з 12-ма дітьми 15 років проводить безкоштовні курси в Черкасах  для вагітних

Дмитро та Надія Толкачови за 25 років подружнього життя народили 12-ро дітей, а зараз очікують першого онука. Вони називають себе сильною командою, що вміє підтримувати та допомагати. Та на початку сімейного життя чоловік та дружина й не думали, що їхня сім’я розшириться настільки.

«Коли ми познайомилися з чоловіком, то мені хотілося 5-6 і йому хотілося 5- 6  дітей. Як каже мій чоловік Бог поставив такий собі плюсик, і дав нам 12-ро», — сміється  багатодітна мама, сімейна консультантка Надія Толкачова.

«Коли я кажу скільки в нас дітей, то часто чую таке висловлювання: “Ой, а у нас одна, і ми не можемо справитися”. І я розумію людей, бо, колись в мене теж була одна дитина. І я знаю, що одна — це велике навантаження. Але коли народилася друга, а потім третя, я зрозумів, що виховувати багато дітей, це не те саме, що помножити зусилля на кількість народжених», — говорить багатодітний тато, сімейний консультант  Дмитро Толкачов.

У сім’ї у Толкачових чітко розподілені обов’язки, кожна дитина знає, за що відповідає вдома та хто кого має слухатися.

«Вчимо любити старших, щоб поважали, любили менших. І коли це передається від одного до іншого, то це і нам легше, і це формує дійсно таку цілісну команду. Сильну команду. Це була моя мрія, щоб багатодітна сім’я не вважалася малозабезпеченою. Я завжди кажу, якщо у вас є руки ноги, ви повинні досягати того, щоб допомагати іншим, які опинилися в складних обставинах життя», — говорить Дмитро.

Християнська сім’я з 12-ма дітьми 15 років проводить безкоштовні курси в Черкасах  для вагітних

 Досвідчені батьки передають свій досвід з планування, виношування та народження немовлят. Для цього влаштували у Черкасах безкоштовні курси. Вже 15 років поспіль  їх відвідує 40-60 пар щороку, адже на заняття сім’я запрошує й майбутніх татусів.  На думку консультантів, участь чоловіка є необхідною на всіх етапах підготовки до народження та появи на світ нового життя.

«Коли наша сім’я заснувалася, я знав таке, що чоловіки були в армії, а жінка буде в пологовому будинку. І я знав, що в армії я був, то це вже не моя справа. Але потім я зрозумів, що не тільки жінка повинна про це знати та думати, бо це наші діти», каже Дмитро.

Вагітність — це період, коли жінка стикається з багатьма труднощами та переживаннями. Навколо цієї теми існує багато міфів і чуток. Вважають, що вагітну обов’язково тягтиме на солоне, нудитиме та переповнюватиме емоціями. Це не завжди так. У кожної жінки цей період проходить по-своєму. Проте найбільший страх багатьох вагітних — це пологи. Надія вже давно не боїться цієї події та розповідає, як позбутися страху.

 «Страхи — це те з чим люди повинні працювати самостійно, молитися Богу, просити в нього мудрості і шукати знання, тому що знання часто  допомагають нам звільнитися від страху. Якщо людина мало обізнана в неї буде набагато більше страхів», говорить Надія.

Християнська сім’я з 12-ма дітьми 15 років проводить безкоштовні курси в Черкасах  для вагітних

 Лікарі теж підтверджують, що до пологів потрібно готуватися не лише фізично, але й душевно, адже від того, як жінка себе налаштує, може залежати, наскільки вдало все відбудеться.

«Пологи — це складний фізіологічний процес, і багато жінок бояться його не знаючи  як це має відбуватися, чим воно має закінчитися, що це таке. Існує багато міфів: що це дуже боляче, що це приносить дискомфорт жінці, що від цього може страждати як її здоров’я, так і дитини. Звісно, кожна жінка до пологів повинна підготуватися», — говорить  лікар акушер-гінеколог Ірина Афійчук.

Альона вагітна вперше. У майбутньому дівчина хоче мати трьох дітей. На курси прийшла, щоб підготуватися до материнства.

«В мене були  і є найкращі батьки і я знаю, як мама вивчала це питання, вже коли була вагітна мною, а не братом. У неї не було можливості вивчати інтернет-книжки. Й тому я бачу різницю між тим, як вона виховувала мого брата і наскільки в неї було більше інформації виховувати мене. І тому хочеться підготувати найкраще, щоб бути класною мамою, свідомою, — говорить слухачка курсів з підготовки до материнства Альона.

Християнська сім’я з 12-ма дітьми 15 років проводить безкоштовні курси в Черкасах  для вагітних

 Ситуації бувають різні, а вагітність не завжди бажаною. Life-центр “Збережи життя” теж співпрацює з подружжям Толкачових, приводячи на курси жінок, які сумнівалися в тому, чи готові вони народжувати дитину.

«Ми допомагаємо жінці розібратися з її дилемою. Ми їй пропонуємо побачити ситуацію з різних сторін, і говоримо, що є не одне, а мінімум три рішення, на які вона повинна зважити. По-друге, ми розповідаємо жінці про етап розвитку дитини, на якому етапі зараз дитина, щоб вона зрозуміла, що це вже сердечко б’ється, все в неї є: ручки, ніжки, що це не просто щось аморфне. І також ми даємо зрозуміти, що якщо вона прийме це рішення зберегти життя, ми станемо поруч. Ми надаємо гуманітарну та моральну допомогу», — каже директор Life-центру «Захисти Життя», консультант-душеопікун Оксана Валенчук.

Сьогодні на допомогу вагітним у складній ситуації готові прийти центри матері та дитини, які є в кожному обласному центрі, а освітні курси для майбутніх мам є при багатьох пологових будинках.

Вагітність — це важливий час, щоб підготуватися до пологів і дізнатися, що таке свідоме батьківство. Про те, як підготуватися до зустрічі з найбільшим дивом на землі — вашою дитиною.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: