Харе Крішна: в кого вірять і про що співають черкаські віддані?

Якщо ви, любі християни, бачили крішнаїтів  на вулицях нашого міста, то, певне, вам цікаво, хто вони такі. Сьогодні про це вам і розповімо. Довгі спідниці, щирі посмішки та незвичні пісні прямо посеред вулиці – близько сотні черкасців вірять в бога Крішну. Крішнаїти або віддані – саме так називають людей, котрі обрали релігійний напрям гаудіа-вайшнавізм. 

Джерелами цих знань є тексти ведів, записані близько 5000 років тому, перекладені та прокоментовані засновником міжнародного руху свідомості Крішни – Шрілою Прабхупадою, інформує in.ck.ua.

Віддані вірять, що Богу належать усі релігії, котрі служать йому своєрідними інструментами. Поклоняються крішнаїти божествам. З ними щоранку проводять певні служіння. Під час зустрічі представники цієї віри складають долоні й кланяються.

Харе Крішна: в кого вірять і про що співають черкаські віддані?

“У нас є чотири основні принципи, котрі допомагають зводити людину на духовний рівень. По-перше, ми не споживаємо їжу, пов’язану зі вбивством інших живих організмів, ми не схвалюємо насилля. По-друге, відмовляємося від дурманливих продуктів і напоїв, адже вони призводять до деградації особистості. По-третє, не вступаємо в незаконні інтимні стосунки, вони повинні бути лише в родині для продовження роду. По-четверте, не беремо участі у грошових махінаціях і відмовляємося від азартних ігор”, – зазначає Олександр Шаповал/Акшара праху (духовне ім’я).

Деякі чоловіки повністю вибривають голову, залишаючи невеличкий пучок волосся на тім’ячку, що має назву шикха. Існує повір’я, що саме за цей пучок Крішна підіймає в духовний світ найвідданіших.

У крішнаїтів особливий одяг: дхоті – тканина, яку обмотують навколо талії, та курта – така собі сорочка. Білий одяг носять сімейні люди, шафрановий – монахи і неодружені учні. Такий одяг є обов’язковою частиною ведичної культури. У крішнаїтів існує певний обряд посвячення у духовного вчителя. Їм дають ім’я, пов’язане з певною якістю Бога. У представників цієї віри є свої свята: дні, коли з’явився Бог, дні святих, які принесли блага для суспільства, і дні, коли вони пішли з життя.

“Раніше я був налаштований атеїстично, а потім одного разу потрапив на лекцію ведів. Там я знайшов відповіді на чимало запитань, мені сподобався цей погляд. Ми з дружиною почали ходити на зібрання, навіть співати почали. Згодом зрозуміли, що в цьому вченні є якась істина. У цих людей цікаві риси характеру, яких суспільству не вистачає. Я помітив, що почав змінюватися на краще, став спокійнішим, позбувся поганих звичок”, – говорить член міжнародного Товариства Свідомості Крішни Саша Слєсарєв.

Харе Крішна: в кого вірять і про що співають черкаські віддані?

Товариство Крішни називають кулінарною релігією. Адже їжі тут надають особливого значення. Під час приготування не можна думати про погане. Спочатку відбувається обряд освячення їжі, а вже потім сама трапеза. Крішнаїти їдять тільки освячену їжу.

Деякі віддані куштують їжу руками, тому вони дотримуються гігієни, постійно миючи руки. Крішнаїти вірять, що процес травлення починається з того моменту, коли рука торкається їжі, це передає певний сигнал організму, налаштовує його на перетравлення, їсти у такий спосіб корисно для здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *