Скільки коштує підготуватися до школи

За ініціативою Володимира Зеленського уряд зараз готує постанову до 1 вересня про виділення допомоги малозабезпеченим багатодітним родинам. Ми розбиралися чи вистачить цієї суми, аби зібрати дитину до школи.

Сім’я Домашів до школи готується завчасно. У мами Ніни та тата Ярослава шість дітей, яких вони прийняли у свою сім’ю. Троє цього року йтимуть у школу. Зібрати таку араву непросто, тому сім’я шукає як зекономити.

 “Ми закуповуємо канцелярію оптом собі і друзям. Це виходить набагато дешевше, ну так на тисячі 2 на трьох можна вкластися.  Це саме основне, а якщо ще щось купувати, наприклад пенали, рюкзаки, то це буде набагато більше», – каже прийомна мама, усиновлювачка Ніна Домаш.

Окрім канцелярії для дітлахів потрібен ще й одяг. А це вже інша стаття витрат.

«Одяг я думаю, щоб скупитися 2,5 тисяч на дитину. Треба і туфлі купити, і вишиванку, і сорочку,  і білу і таку звичайну. Якщо родичі передадуть чи друзі, то так остатись може, а так то купувати треба», – каже Ніна.

Більше про одяг знає Яна, продавчиня у магазині дитячого одягу. Дівчина каже, що обов’язкова покупка перед 1 вересня – Шкільна форма для дитини. Її потрібно купувати за свої гроші, якщо школа не видає костюми дітям. При цьому потрібно підготуватися до того, що купувати речі доведеться не раз за рік, адже діти швидко ростуть. За її словами цього року батьки не поспішають закуповуватися до навчання, бояться карантину.

«Деякі батьки переживають що буде дистанційне навчання і тому спочатку закупляють на перше вересня одні брючки, одну сорочку, а потім уже дивляться по ситуації докуповують. Деякі  купують одразу набором по трьох брюк, троє сорочок – це в районі 4-х тисяч гривень все», –  каже продавчиня Яна Коротуненко.

У Маргарити син цього року піде в перший клас. На речах для сина жінка не економить. Найголовніше каже, щоб він гарно виглядав та почував себе добре. На одяг та канцелярку вже  витратили близько 3 тисяч гривень.  Єдине що обирала подешевше – це рюкзак.

 «Багато хто говорить, каже що ще рано наче дорогий купляти, бо ми тоже в районі там тисячі думали купить, но на перший клас я щитаю небагато, бо карантин вроді як буде, то возможно діти і дома будуть сидіти», – каже Маргарита

Як каже Ольга покупців цього року всеж більше ніж минулого. У канцелярському  магазині, де працює дівчина  є рекомендований список канцтоварів у школу із 33 пунктів. До нього входять зошити, ручки олівці, рюкзак та інші речі. Приблизно такі рекомендації дають і в школах. Ціна на ці товари тут значно різниться, залежить від того якої категорії товари вас цікавлять. На найдешевший варіант на список необхідних речей коштуватиме близько трьох тисяч.

Отже, щоб зібрати дитину до школи потрібно бути готовим витратити на одяг та канцелярку, мінімум  4  тисячі гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *