18 Віршів з Біблії про присутність Святого Духа в житті віруючого

Що таке перебування Святого Духа?

Перебування Святого Духа вказує на постійну Божу присутність у віруючих в Ісуса Христа.
У Старому Завіті Дух сходив на святих, даючи їм можливість служити, але не обов’язково залишаючись із ними.

 1. Суддів 15:14 – «Він прийшов аж до Лехі, а филистимляни зняли крик проти нього. І зійшов на нього Дух Господній, і стали ті сукані шнури, що на раменах його, як лляні, що перегоріли в огні, і поспадали з його рук пута його».
 2. 1 Хронік 12:18 – «І зійшов Дух на Амасая, голову тридцяти, і він проказав: Мир, Давиде, тобі, і з тобою, о сину Єссеїв! Мир тобі, і мир тому, хто тобі помагає, бо тобі помагає твій Бог! І прийняв їх Давид, і поставив на чолі війська».
 3. Псалом 50:13 – «Не відкинь мене від Свого обличчя і не забери від мене Свого Святого Духа».
 4. Єзекіїля 11:5 – «І зійшов на мене Дух Господній, та й до мене сказав: Скажи: Так говорить Господь: Отак кажете, доме Ізраїлів, і заміри вашого духа Я знаю їх».

Ісус відкрив Своїм учням нову роль, яку Дух правди мав відігравати в їхньому житті.

 1. Івана 14:17 – «Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він».
 2. 1 Коринтянам 6:19-20 – «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!».

Ці вірші говорять нам, що у віруючих перебуває третя Особа Трійці, Святий Дух. Коли людина приймає Ісуса як свого Спасителя, Дух дає їй Боже вічне життя та оселяється в ній духовно. Той факт, що тіла віруючих порівнюються із храмом, в якому мешкає Святий Дух, допомагає нам зрозуміти значення Його перебування.
Внутрішнім святилищем, помешканням Святого Духа став віруючий у Христа, бо він був освячений і прощений Його кров’ю.
Насправді, Святе Письмо говорить, що у віруючих духовно перебуває і Христос (Колосянам 1:27), і Бог Отець (1 Івана 4:15) – отже, в них перебуває вся Трійця.
18 Віршів з Біблії про присутність Святого Духа в житті віруючого

Присутність Святого Духа у віруючих є результатом наступних змін у їхньому житті:

1. Дух приходить до душі, мертвої через гріх, і створює нове життя. Це – нове народження, про яке говорив Ісус в Івана 3:1-8.

 • Титу 3:5 – «Він нас спас не з причини праведних учинків, які ми вчинили, але зі Своєї милості через купіль відродження та оновлення Святим Духом».

2. Він підтверджує віруючим, що вони належать Богові та є Його спадкоємцями і співспадкоємцями Христа.

 • Римлянам 8:15-17 – «Тому що ви не одержали духа рабства знову на страх, але одержали Духа синівства, яким кличемо: Авва, Отче! Сам Дух свідчить нашому духові, що ми — діти Божі. Якщо ж ми діти, то й спадкоємці, — спадкоємці Бога і співспадкоємці Христа, якщо тільки з Ним страждаємо, щоби з Ним і прославитися».

3. Дух затверджує віруючих як членів вселенської церкви Христа. Це – хрещення Духом, згідно з 1 Коринтянам 12:13.

 • 1 Коринтянам 12:13 – «Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, — усі одним Духом напоєні».

4. Він дає віруючим духовні дари (дані Богом здібності для служіння) для збудування церкви та ефективного служіння на славу Господу.

 • 1 Коринтянам 12:11 – «А все це робить один і той же Дух, даючи окремо кожному, як хоче».

5. Він допомагає віруючим зрозуміти й застосовувати Святе Письмо у своєму повсякденному житті.

 • 1 Коринтянам 2:12 – «Ми ж одержали не духа світу, але Духа, Який від Бога, щоби знати те, що дароване нам Богом».

6. Дух збагачує молитовне життя віруючих і заступається за них у молитві.

 • Римлянам 8:26-27 – «Отак і Дух допомагає нам у наших немочах, адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається [за нас] невимовними зітханнями. А Той, Хто досліджує серця, знає, які бажання Духа, бо Він заступається за святих з Божої волі».

7. Він зміцнює віруючих для життя заради Христа та виконання Його волі, і веде їх шляхом праведності.

 • Галатам 5:16 – «Кажу: живіть духом, і не чинитимете пожадань тіла».
 • Римлянам 8:14 – «Адже всі, яких веде Божий Дух, — сини Божі».

8. Він дає свідчення нового життя, виробляючи Свої плоди у житті віруючого.

 • Галатам 5:22-23 – «Плід же Духа — любов, радість, мир, довготерпіння, ласкавість, доброта, віра, лагідність, стриманість. На таких немає Закону!».

9. Святий Дух переконує нас сповідати свої гріхи перед Господом, аби відновити стосунки з Ним.

 • 1 Івана 1:9 – «Якщо ж визнаємо свої гріхи, то Він, вірний і праведний, щоби простити нам гріхи й очистити нас від усякої неправедності».

10. Він запечатує віруючих до дня викуплення, щоб вони мали гарантію вічного життя з Богом.

 • Ефесянам 1:13-14 – «У Ньому й ви, почувши слово правди, Радісну Звістку нашого спасіння, та повіривши в Нього, були відзначені печаттю, Святим Духом обітниці, Який є завдатком нашої спадщини для викуплення придбаного, для прославлення Його величі!».
  18 Віршів з Біблії про присутність Святого Духа в житті віруючого

Коли ви приймаєте Христа як свого Спасителя, Святий Дух оселяється у вашому серці, приносячи з Собою абсолютно нове життя в любові, стосунках і служінні Господу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *