Кожного року українські школярі напиваються до втрати свідомості. І це не невдалий флешмоб, а шкільне свято, шкільний випускний, якого діти чекають 11 років. Дочекалися і цього року. Проте, чому дитяче свято перетворилося у недешеву, за кількістю зібраних з батьків грошей, п’янку? Своїми думками з цього приводу діляться черкащани і безпосередньо випускники.
Юлія Даценко, молода черкаська поетеса, навчається у медичному коледжі:
– Алкоголь – це лише вдало прорекламований напій. Підлітки вважають, що, випивши, стають дорослими, сильними і безтурботними. Це стаається через надмірне розповсюдження алкогольної реклами в Україні. Я вважаю, що таку рекламу потрібно заборонити і поставити під кримінальну відповідальність. Проте, контролювати учнів під час святкування – це обов’язок вчителів. А у нас як стається? Вчителі йдуть до ресторану разом зі своїми випускниками і вони разом п’ють за успішне майбутнє і доросле життя. Та такими темпами не те що успішного майбутнього, а й до повноцінного дорослого життя українські школярі можуть не дожити. Як медик, можу сказати, що вплив алкоголю на підлітків – вбивчий. Треба змінювати систему і почати варто від освітньої та рекламної.
Гомон Наталя, студентка ЧНУ ім.Б.Хмельницького, майбутній соціальний працівник:
– Я вважаю, що це стається через те, що вживання алкоголю вже стало рисою менталітету українців: якесь свято, важлива або й не дуже подія – треба «обмити». Але п’ють, на щастя, поки не всі. І для того, щоб припинити цю асоціальну і некорисну для здоров’я традицію, слід щоб більшість тих, хто все ж живе тверезо, не мовчали і започатковували свої альтернативні традиції святкування. Це потрібно для того, щоб послідовники випускників побачили, що святкувати можна і по-іншому: цікаво, корисно і весело навіть за відсутності алкоголю.
Анастасія Пашкова, випускниця 2016 року:
– Точно сказати, чому випускники так багато п’ють не можна. У кожного своя мотивація. Хтось – за компанію, комусь це потрібно, щоб влитися в колектив, а для когось алкоголь – атрибут дорослого життя. Це далеко не всі можливі причини, але точно найголовніші з них. Запобігти такому масовому поширенню «п’янких» випускних практично не можливо. Навіть якщо вчителі проконтролюють дітей під час самого святкового бенкету, то вони можуть «наздогнати» втрачене і пізніше, коли залишаться самі. Тож, на мою думку, це залежить від виховання і розвитку підлітка, щякий заливає у себе отруту.
І хоча думки черкащан щодо того, чому випускники перетворюються на алкоголіків, розділилися, все ж, способи розвязання цієї проблеми практично ідентичні. Рекламу алкоголю треба заборонити, а своїх дітей виховувати, пропагуючи здоровий спосіб життя!