Нещодавно весь світ відзначав день зниклих безвісти дітей. Одна із причин цього, викрадення – страшний сон кожної мами. Щоб перевірити наскілки легко викрасти дитину серед білого дня ми провели експеремент, і змогли забрати дитину з дитячого майданчику за 2 хвилини.
З боку -це виглядало зовсім невинно. Уявіть, перед вами хлопчик, який спокійно грається. Ось до нього підходить жінка у червоній сукні. Вони дві хвилини розмовляють, а потім йдуть з майданчику. Наче б нічого підозрілого. Та насправді ця тьотя – йому не мама й навіть не знайома. Вона посеред білого дня забирає дитину, і ніхто не звертає на це увагу.
Щоб підготуватися до так званого викрадення дитини, я витратила хвилин 10. Загуглила в інтернеті, як спілкуватися з дітьми, одягнула яскравий одяг, взяла машинку та відправилася на дитячий майданчик. Далі у нас був простий діалог:
“Ти ж Натаніель? Так? Мама просила тебе забрати і відвести”. Хлопчик дає мені руку і ми йдемо з майданчика.
Звісно, ми попередили маму хлопчика, та навіть спостерігаючи здалеку, вона почала хвилюватися.
“Запереживала, хоч розумію, що це все для експерименту, але серце закалатало швидше”, – каже мати хлопчика Ліана Мартинюк.
Дитину вона попереджала – з чужими йти не можна.
“Розповідаю, щоб не був наївний, хоч і маленький. Але і сама намагаюся бути пильною не відволікатися постійно, я за цим постійно доглядаю”, – каже Ліана.
Діти не завжди реагують правильно, їх легко обманути та вмовити. Та пояснювати як себе вести все ж потрібно. Єлісею 4 роки, і на такому ж експерименті він відмовився йти з чужим дорослим.
“Ми з Єлисеєм дуже часто говоримо на цю тему. У нас є особливе правило спілкування з незнайомцями. Так синку, як ми спілкуємося з незнайомцями? – Ні. Ми йдемо з ними, беремо щось про них? – Ні. Проводимо такі бесіди, щоб дитина розуміла як себе правильно вести”, – каже мати Єлисея Оксана Джулай.
“Дітям потрібно розповідати, не потрібно довіряти чужим особам, чужим людям, якщо намагається заманити цукеркою, чи солодощами не потрібно довіряти. Звати на допомогу, дзвонити в 102. Ми приїдемо, і будемо розбиратися в усьому”, – відзначає речниця Управління патрульної поліції у Черкаській області Зоя Вовк.
Ще одна причина зникнення дітей – це коли хтось загубився, в такому випадку потрібно одразу звертатися до поліції і разом з нею шукати всіма можливими методами. Та, як завжди, такі ситуації краще попередити.
“Приділяти увагу своїм дітям, не залишати їх наодинці вдома, дивитися за своїми дітьми в місцях масового скупчення людей, особливо коли ідуть на концерти, або скупитися на ринку, навіть під час купівлі продуктів дитина може загубитися в натовпі”, – каже Зоя Вовк.
Щоб не втратити дітей, треба приділяти їм час: вчити та оберігати. Вони потребують любові, і що більше буде сімей, де її проявляють, то менше дітей втечуть з дому, загубляться та поповнять статистику зниклих безвісти.