В Черкасах журналісти викрали дитину — соціальний експеремент

Нещодавно весь світ відзначав день зниклих безвісти дітей. Одна із причин цього, викрадення — страшний сон кожної мами. Щоб перевірити наскілки легко викрасти дитину серед білого дня ми провели експеремент, і змогли забрати дитину з дитячого майданчику за 2 хвилини. 

З боку -це виглядало зовсім невинно. Уявіть,  перед вами хлопчик, який спокійно грається. Ось до нього підходить жінка у червоній сукні. Вони дві хвилини розмовляють, а потім йдуть з майданчику. Наче б нічого підозрілого. Та насправді ця тьотя — йому не мама й навіть не знайома. Вона посеред білого дня забирає дитину, і ніхто не звертає на це увагу.

Щоб підготуватися до так званого викрадення дитини, я витратила хвилин 10. Загуглила в інтернеті, як спілкуватися з дітьми, одягнула яскравий одяг, взяла машинку та відправилася на дитячий майданчик. Далі у нас був простий діалог:

“Ти ж Натаніель? Так? Мама просила тебе забрати і відвести”. Хлопчик дає мені руку і ми йдемо з майданчика. 

Звісно, ми попередили маму хлопчика, та навіть спостерігаючи здалеку, вона почала хвилюватися.

“Запереживала, хоч розумію, що це все для експерименту, але серце закалатало швидше”, — каже мати хлопчика Ліана Мартинюк.

Дитину вона попереджала — з чужими йти не можна.

“Розповідаю, щоб не був наївний, хоч і маленький. Але і сама намагаюся бути пильною не відволікатися постійно, я за цим постійно доглядаю”, — каже Ліана. 

Діти не завжди реагують правильно, їх легко обманути та вмовити. Та пояснювати як себе вести все ж потрібно. Єлісею 4 роки, і на такому ж експерименті він відмовився йти з чужим дорослим.

“Ми з Єлисеєм дуже часто говоримо на цю тему. У нас є особливе правило спілкування з незнайомцями. Так синку, як ми спілкуємося з незнайомцями? — Ні. Ми йдемо з ними, беремо щось про них? — Ні. Проводимо такі бесіди, щоб дитина розуміла як себе правильно вести”, — каже мати Єлисея Оксана Джулай.

“Дітям потрібно розповідати, не потрібно довіряти чужим особам, чужим людям, якщо намагається заманити цукеркою, чи солодощами не потрібно довіряти. Звати на допомогу, дзвонити в 102. Ми приїдемо, і будемо розбиратися в усьому”, — відзначає речниця Управління патрульної поліції у Черкаській області Зоя Вовк.

Ще одна причина зникнення дітей — це коли хтось загубився, в такому випадку потрібно одразу звертатися до поліції і разом з нею шукати всіма можливими методами. Та, як завжди, такі ситуації краще попередити. 

“Приділяти увагу своїм дітям, не залишати їх наодинці вдома, дивитися за своїми дітьми в місцях масового скупчення людей, особливо коли ідуть на концерти, або скупитися на ринку, навіть під час купівлі продуктів дитина може загубитися в натовпі”, — каже Зоя Вовк.

Щоб не втратити дітей, треба приділяти їм час: вчити та оберігати. Вони потребують любові, і що більше буде сімей, де її проявляють, то менше дітей втечуть з дому, загубляться та поповнять статистику зниклих безвісти.

 

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: