Як вберегтися від інтернет-шахраїв. Історії та поради Черкащан

Маргарита у декреті з двома маленькими дітьми, проте і вона і чоловік сидять удома, усе завдяки інтернету. Подружжя заробляє через всесвітню мережу: чоловік має сайт з продажу масажного обладнання, вона продає дитячий одяг.

«Чоловік мені допомагає з дітками, я б ніколи не наважилася на другу дитину, якби чоловік не був дома. Дітям потрібен тато, щоб він з ними гулявся приділяв їм увагу», — зазначає Маргарита.

Як вберегтися від  інтернет-шахраїв. Історії та поради Черкащан

Маргарита каже, що ніколи не обманювала своїх клієнтів. Так робити — собі дорожче. Та й з шахраями справу не мала — щоб не бути обманутою, дотримується простого правила.

«Люди скидують на карту гроші, або з ними зустрічаюсь. Я ніколи не працюю так відправила, а тоді гроші».

Черкащанину Артему пощастило менше. Хлопець не торгує в інтернеті, проте спілкується в соцмережах і купує речі на популярних пабліках. Обманювали його двічі. Перший раз прийшло посилання від невідомої дівчини, при переході на яке у нього щезли кошти з моcбільного рахунку.  Другого разу заплатив за залізні диски для штанги, а прислали дешевші, бетонні. Після цього у всесвітній павутині хлопець зовсім розчарувався.

«В інтернеті майже не замовляю нічого — це «розводняк» якийсь. Продавці хвалять свій товар, та це не відповідає дійсності», — каже Артем.

Як вберегтися від  інтернет-шахраїв. Історії та поради Черкащан

Інтернет розкриває перед нами безмежні можливості. Так само розкриває він їх і перед шахраями. Ми запитали у Черкащан як вони убезпечують себе від того, щоб бути обманутими.

«Спочатку  відгуки дивлюся, чи є якісь негативні, все це обдумую, товар оплачую накладним платежем», — каже Андрій.

«Не можна давати свої дані ні в якому разі, ні в якому!», — вважає черкащанка Валентина.

«Якщо я через інтернет щось замовляю, то я замовляю, щоб платити уже потім, коли отримую товар», — говорить Таїсія

Найчастіше Українці стикаються зі схемами, коли  у них намагаються вивідати дані, щоб отримати кошти. Це може бути посилання від невідомого контакту,  дзвінок ніби-то з вашого банку з проханням повідомити інформацію про банківську карту. На другому місці операції купівлі-продажу. Не менш поширене шахрайство зі зйому неіснуючого житла. У таких випадках ловлять на дармовщинку — вигідну пропозицію за малі гроші, а то і зовсім обіцяють коштовний подарунок за невелику плату.

Як вберегтися від  інтернет-шахраїв. Історії та поради Черкащан

 «Не буває так, що ви ніде не берете участь, а вам дарують дорогоцінний подарунок. навіть якщо вам його подарували, навіть, якщо там велика сума коштів. Зверніться в це агентство, візьміть з собою адвоката, який би перевірив документи організацій, повністю з’ясуйте, що це за організація, подивіться відгуки в інтернеті, що про них пишуть інші люди, і тоді тільки приймайте рішення», — каже начальник прес-служби Нацполіції у Черкаській області Дмитро Грищенко.

Шахраї в інтернеті винаходять все нові і нові методи, як витягнути з вас гроші, щоб не потрапити на гачок достатньо знати декілька простих правил:

—  Не давайте нікому своїх особистих даних, жоден представник банку не запитає вас Пін-код вашої карти. Якщо вам повідомляють про якісь проблеми, самі позвоніть до банку, номер якого вказаний на вашій картці.

—  Не переходьте на підозрілі посилання.

— Купуйте лише з післяплатою та читайте відгуки про послуги, якими хочете скористатися.

— Ніколи не поспішайте. Саме на брак часу зазвичай і тиснуть аферисти. І якщо вас усе ж ошукали — звертайтеся до поліції.

«Якщо людина втратила свої кошти через шахрайські дії іншої особи, в першу чергу вам треба звернутися до працівників поліції, повідомити всі обставини, надати всю інформацію, як необхідна для працівників поліції, яка необхідна для встановлення осіб та розкриття даного правопорушення», — відзначає Дмитро Грищенко.

Як вберегтися від  інтернет-шахраїв. Історії та поради Черкащан

Завдяки інтернету у нас щохвилини стає все більше можливостей, і відмовитися від них означає закрити для себе цілий світ. Тому, як і у реальному житті, потрібно дбати про свою безпеку.

 

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: