Третя заповідь: Не призивай Імення Господа, Бога твого, надаремно

Продовжуючи нашу постiйну рубрику,  знову пропонуємо вам пороздумовувати разом з Тетяною Юсуповою про те, як часто і з якою метою ми промовляємо Святе Боже ім’я.

Третя заповідь Господня говорить: «Не призивай Імення Господа, Бога твого,  надаремно».

Насправді,  істинна ціль третьої заповіді не в забороні, як багато з нас вважає. Бог хоче, щоб ми поклонялися Йому за Його повелінням. Господь відкриває і пояснює Своєму народові, як і в якому дусі варто поклонятися  Всеблагому Творцю.

Не вимовляти Боже імення надаремно. Що значить – надаремно? А це означає  – без слушної причини,  у гніві, у жартах, з пустої звички і т.п..  Апостол Павло навчає нас: «Нехай жодне слово гниле не виходить із уст ваших…» (Еф. 4, 29). Скільки людей у нетерпеливості або гніві надаремно, без потреби призивають ім’я Боже! При кожному малому подразненні вони нетерпеливо взивають: «О Боже, Ісусе, Маріє!» Чи це не є зневагою Господа взивати Його при кожній суперечці? Хто Бог, а хто ми? Ми,- мале, немічне, грішне створіння,- у маловажливій справі кличемо на свідка свого Творця й грізного Суддю.

d_8w-V5JHLk

Якщо використати метод «від протилежного», то тре­тю Заповідь можна перефразувати так: вимовляй Ім’я Гос­поднє тільки обдумано, зі щирими намірами, лише в пози­тивному контексті, для хорошої цілі, для хвали. Ми повинні говорити ім’я Господнє з любов’ю й трепетною повагою: возвели­чувати й славити Ім’я Господа (це святе шанування, пре­клоніння перед Богом).

Пс. 66:4: «Хай Тебе вихваляють народи, о Боже, хай славлять Тебе всі народи!».

Пс. 73:21: «Нехай не відходить пригноблений посоромленим, бідний та вбогий нехай прославляють Імення Твоє!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *