Теорія Геккеля: цьому обману понад 100 років, а в нього все ще вірять

Вам знайомі ці картинки з підручника біології?

Теорія Геккеля: цьому обману понад 100 років, а в нього все ще вірять

Це малюнки ембріонів по Геккелю. Їх використовують як доказ процесу еволюції. Але чи знаєте ви, що вони ПІДРОБКА. Геккель сфальсифікував ці малюнки. Так, ці картинки дійсно трапляються в підручниках з біології.

Рон T., США. Я викладав в школі протягом більше 35 років. У всіх підручниках, виданих головними видавництвами, які я коли-небудь бачив, містилися Геккелевскі малюнки ембріонів, а самі підручники зазвичай представляли ці малюнки, як доказ еволюції. Багато інших «доказів» еволюції також вже давно спростовані: наприклад, експеримент Міллера, дзьоби зябликів і т. д.

Теорія Геккеля: цьому обману понад 100 років, а в нього все ще вірять

Це один з найгірших прикладів наукового обману

Ембріони Геккеля здаються настільки потужним доказом теорії Дарвіна, що подібні зображення зустрічаються майже в кожному підручнику, де йдеться про еволюцію. Але ось уже більше століття біологи знають, що Геккель сфальсифікував ці малюнки.

Вчені ще в XIX столітті запідозрили, що в малюнках Геккеля щось негаразд. Колеги Геккеля по університету, де він працював, свого часу висунули проти нього звинувачення в підробці. Професор анатомії Лейпцизького університету Вільгельм Хис в 1874 р), дізнавшись про цей обман, зажадав від нього пояснень — Геккель визнав, що він підробив малюнок.

Теорія Геккеля: цьому обману понад 100 років, а в нього все ще вірять

«Визнання Геккеля, що він сфальсифікував нічого не коштувало, оскільки згодом його малюнки були використані в 1901 р в книзі «Дарвін і після Дарвіна» і широко розтиражовані в англомовних текстах з біології».

Тепер питання: «Що роблять ці малюнки в підручниках з біології?».

Майкл Річардсон, лектор і ембріолог Медичної школи лікарні для журналу «Таймс», Лондон (11 серпня 1997 року).

У статті, яка описує Геккеля як «ембріонального брехуна», його цитата: «Це один з найгірших випадків наукової фальсифікації. Шокує, коли виявляєш, що хтось, що вважався великим вченим, навмисно вводив в оману. Мене це дратує … Він (Геккель) зробив наступне: взяв людський ембріон і скопіював його, претендуючи на те, що саламандра, і свиня, і всі інші виглядають точно так само на тій же стадії розвитку. Ні, не виглядають … Це фальшивки.»

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: