Святвечір та Різдво Христове з 24-25 грудня, як готуватися і святкувати?

Різдво –  це велике християнське свято Народження Ісуса Христа, незвичайна подія для кожного християнина, від якої весь християнський світ веде своє літочислення.

Римо-католицька церква та більшість протестантських церков і деякі православні церкви, зокрема Константинопольська (крім Афона), Антіохійська, Олександрійська, Кіпрська, Болгарська, Румунська й Грецька, святкують Різдво в ніч з 24 на 25 грудня.

Перед Різдвом христовим віряни проходять Різдвяний піст, який триває 40 днів. Останній день Різдвяного поста називають Святим Вечором.

Увечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого Ісуса, сім’ї збираються за святковим столом. Перед трапезою родина читає уривок з Біблії, співається перша колядка, а потім усі ламають різдвяний хліб, що символізує радість свята, що наближається.

На обідній стіл іноді кладуть кілька пучків сіна, що нагадують про Вифлеємські ясла. На завершення Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до церкви на святкове богослужіння.

Жінки та чоловіки Ірпінської Біблійної церкви відсвяткували Різдво Христове
Наступного дня після Святвечора, святкується Різдво Христове. Згідно з біблійним сюжетом, цього дня у Вифлеємі в хліву Діва Марія народила Ісуса Христа. Першими прийшли привітати новонародженого пастухи, сповістили їм про народження Сина Божого ангели. Згодом до малюка прийшли мудреці зі Сходу, вони знали про Месію з біблійних пророцтв. Згідно з вченням Євангелії, народження Ісуса Христа відкрило кожному шлях до спасіння душі та вічного життя.

Тож вітаємо вас з прийдешнім Різдвом Христовим. Христос народився! Славімо Його!

Джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *