Щурі на дитячому майданчику. В Черкасах на дитячому майданчику завелися гризуни. Вони не бояться людей і спокійно вибігають у пошуках їжі. А поряд абсолютно безпечно граються діти. Проте таке сусідство мало б насторожити в першу чергу батьків.
“Щурі є переносниками як зооантропонозних, так і інших хвороб. Таких, як , як лептоспіроз. У нас в області щорічно реєструються випадки лептоспірозу, в тому числі і з летальними наслідками. А ще такі паразитарні інфекції: лямбліоз, токсоплазмоз, токсокароз і інші хвороби”, – каже начальник Держпродспоживслужби у Черкаській області Володимир Папач.
Відповідальність за стан ігрового майданчику мають нести балансоутримувачі. Зокрема ці атракціони належать до комунального підприємства дирекції парків. Про проблему зі щурами їм уже повідомили, залишилося чекати реакції. Проте є багато майданчиків у місті, які не належать, як він каже, буквально нікому. І проблеми на них виникають не лише зі щурами.
“У нас в місті багато дитячих майданчиків, які були в свій час встановлені кандидатами в депутати, або діючими депутатами, тому, що людям подобається, що встановлюють багато дитячих майданчиків, вони їх встановлювали за гроші бюджетні і не тільки за бюджетні. І потім нікуди не передавалися на чийсь баланс, і так вони залишаються безгосподарчі. Поки вони були нові – все було чудово. А щойно вони почали ламатися, а це природний процес, значить, виникли проблеми”, – відзначає депутат Черкаської міськради Володимир Друмашко.
Саме з такою проблемою на дитячому майданчику стикнулася мама 6-річного хлопчика – Оксана Джулай. Через несправність ігрового комплексу, її син Єлисей розбив голову.
“У минулому році ми з дитиною гуляли, були тут на цьому майданчику, Єлисей любить лазити і він лазив по тих поперечинах, де потрібно триматися за канат, і ногами піднімаєшся вгору. І одна з перекладин була поламана, трималася на одному шурупі. Спочатку я подумала, що Єлисей послизнувся, але так вийшло, що він, тримаючись за канат, злетів з цієї всієї гірки, і вдарився об поперечину. Розбив сильно голову, накладали шви”, – каже черкащанка Оксана Джулай.
Тоді ця справа набула резонансу. Після чого майданчик огородили. Більш як півроку він стояв зачиненим. І ось нещодавно його відремонтували. Проте найбільше, що здивувало маму – це те, що жертв несправності комплексу було багато.
“Для нас це закінчилося легким переляком, швами, трохи була пошкоджена нога. Звичайно пережито багато. Коли це оприлюднили, було дуже багато коментарів, що мами почали писати, що і моя дитина тут травмувався, і моя дитина…”, – каже Оксана.
Проєкт щодо передачі дитячих майданчиків Черкас під відповідальність конкретного підприємства існує, та коли він буде підписаний – невідомо.
“Є певний процес, є проєкт рішення про те щоб передати перелік дитячих майданчиків на комунальне підприємство, ще до кінця не визначилися саме на яке підприємство, і скільки коштів потрібно на утримання”, – каже Володимир Друмашко.
Про те що дитячі майданчики можуть бути небезпечні і через неправильне поводження дітей, говорить учитель фізкультури Олександр Павленко. Він був свідком неприємних ситуацій.
“У нас навіть в школі, я працюю вчителем фізкультури, я бачив, як діти падають з гойдалки. Вони ставляться до цього безвідповідально. Не тримаються, показують які вони круті і відпускають рухи, тому батьки в першу чергу мають провести якусь таку техніку безпеки, щоб діти могли це розуміти, як вони мають себе поводити. По-друге – батьки мають за ними наглядати. Багато часу батьки проводять за телефонами. Дітей відпустили на майданчик, сіли на лавку і сидять за телефоном, та не дивляться”, – відзначає тренер з боксу та кікбоксингу Олександр Павленко.
Бути уважним і реагувати на ситуації, які можуть зашкодити вашим дітям потрібно одразу, вважає чиновник. У ситуації зі щурами, він радить у жодному разі не наближатися до гризунів.
“Потрібно вжити всіх заходів щодо уникнення можливого контакту з гризунами і особливо утримати від цього дітей. І негайно звернутися на адресу Черкаської міської ради, повідомити про ці факти, можна інформувати і держпродспоживслужбу області. З тим, щоб відповідні комунальні служби чи об’єкти господарювання причетні до утримання цієї території, вжили конкретних заходів, зокрема дератизаційних”, – начальник Управління Держпродспоживслужби у Черкаській області Володимир Папач.
Дитячі майданчики – це чудова можливість для дітей розвиватися фізично та соціально. Проте і тут можуть бути свої небезпеки. Потрібно уважно дивитися за тим, де і з ким граються наші діти, і в разі небезпеки повідомляти відповідні служби.