Що робити з дітьми на карантині. Рекомендації черкащан 

Карантин в Україні триває і набирає все нових обертів. Діти та більшість дорослих вимушено залишаються вдома щоб вберегти себе та оточуючих від небезпечного COVID 19. Ми разом вчимося жити в нових умовах, пристосовуючись до обставин. Батькам в цій ситуації доводиться заново будувати спосіб життя не лише для себе, а й для своїх дітей.

Як справляється з карантином мама чотирьох дітей 

 

Черкащанка Зоя Охріменко, мама чотирьох дітей, двоє з них уже навчаються у школі. До карантину, як і більшість батьків, виявилася не готовою. Перше, з чим зіткнулася, це необхідність стати на певний час вчителькою для своїх дітей.

 

“Треба було перечитати багато  літератури, їхніх шкільних книжок, я цими знаннями давно не користувалися, ну в плані домашню роботу зробити це одне, а пояснити нову програму зовсім інше, бо треба було її вивчити самій”, — каже Зоя.

 

Друга проблема, яку довелося вирішувати жінці — чим зайняти вільний час молодших членів сім’ї. У звичайні дні була школа, гуртки та спілкування з друзями. Довелося увімкнути фантазію: “Ми з користю проводимо цей час, ми печемо, граємо, ми малюємо переглядаємо цікаві фільми, також з татом ми виїжджаємо кататися на машинах по лісу, катаємося на самокатах, вигулюємо собаку, зараз у нас багато часу для спілкування, для ігор”

Чим зайняти дітей: 

Підключайте до домашніх справ

 

Окрім розваг, підключати дітей до домашніх справ рекомендує і засновник дитячого центру підготовки та розвитку в Черкасах  Ірина Ткаченко. Жінка радить випрацьовувати чіткий режим дня. Дітям дошкільного віку це допоможе формуватися, як особистість та мати відчуття стабільності та впевненості. Для школярів це допомога у навчанні та гарні навички на майбутнє.

 

“Це зручно і батькам, які розуміють, що, коли і як робить дитина. І тоді вони можуть виділити собі час, для своїх справ. Таким чином ми ще й допомагаємо імунній системі наших дітей. Коли ми живемо по режиму, коли ми знаємо що буде, тоді ми отримуємо менше стресу, і цим зберігаємо свої нервові клітини та зміцнюємо імунітет”, — відзначає Ірина.

 

Вчіть дітей бути самостійними

 

Школярів важливо навчити самостійно опанувати знання та розподіляти час. Для цього приєднайтеся на певний час до їхніх занять і покажіть, яким чином працювати самостійно.

 

“Особисто я лише на десятий день карантину зрозуміла, що моя дитина самостійно не сяде за свої графіки, не сяде вчити ці уроки. Тому я сама сіла, розписала показала. І сказала, на наступний тиждень ти вже сам веди свій щоденник”, — відзначає викладачка, ініціаторка дистанційної освіти в Черкасах, Ольга Рачек. 

 

Налагоджуйте спілкування з бабусями та дідусями
Карантин — це ще й чудовий час налагодити стосунки між поколіннями. Коли бабусі та дідусі можуть навчити своїх онуків яких корисних речей у побуті, а діти допомогти їм взаємодіяти в інтернеті.

 

“Зараз всі знаходяться в такому трішки панічному стані, не розуміючи що буде і як, то я вам скажу, старшому поколінню зараз  теж страшно. Тому ми можемо залучити наших дітей, щоб вони допомагали бабусям — дідусям налаштувати свої сторінки у фейсбуках, інстаграмах, навчили їх користуватися ютубами та гуглами”, —   відзначає Ірина Ткаченко.

 

Розважайтеся

 

Чи завершиться карантин заявленою датою невідомоТому потрібно шукати і нові розваги. Для найменших можна організувати ліпку тістом, малювання, зімітувати домашній пікнік, влаштувати ляльковий театр. Для більш дорослих організуйте квест по будинку, займіться разом спортом, влаштуйте сімейне караоке, креативні фотосесії, домашній кінотеатр та  вечір талантів.  

Шукайте позитив

 

Зоя, мама чотирьох дітей, не каже, що їй легко, проте і в цій ситуації бачить позитив. Карантин нагадив їй про головні цінності.

 

“У нас стали ближчі стосунки з дітьми, тому, що в ритмі школи, роботи, домашніх справ, ми інколи забували про головне  — про стосунки, про розмови, про “обнімашки”. Зараз на це є багато часу, і це приємно”, — каже Зоя Охріменко.

 

Показуйте гарний приклад

 

Найголовніше, про що варто пам’ятати — це те, що ваші стосунки в сім’ї мають бути на першому місці. У такий складний час підтримки та уваги потребують всі, і ваші діти також. Вони дивляться на вас, як на приклад, та як губка всотують ваші емоції та настрої. Тому спробуйте зберігати спокій, шукати позитивні речі навіть у такій ситуації і вчитися жити за новим графіком, допомагаючи вашим дітям пристосуватися до змінних реалій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: