Пасха — історія свята, і чим вона схожа на ситуацію сьогодні 

Пасха в Україні — це день, коли зазвичай і нерелігійні люди знаходять привід для святкування. Українці традиційно вітають один одного: “Христос воскрес — воістину воскрес!” Що це значить, пояснити можуть далеко не всі. 

 

Що Черкащани знають про Пасху

 

Щоб розібратися, що черкащани  знають про свято Пасхи, ми провели опитування на вулиці міста. Ось що нам відповідали: 

 

“Це релігійне свято, закінчення поста” (Сергій)

 

“В цей день, просто святкую, купую пасочки, розговіюсь. Історію свята не знаю” (Антон)

 

“Зв’язано з Ісусом Христом, ясно, що Ісус народився, всі святкують Його народження” (Сергій) 

 

“Ну я не знаю, що це за свято, кажуть, що “Христос воскрес”. Для чого не скажу” (Діана)

 

“Воскресіння Христа нам говорить про дві речі. Річ перша, що Господь Бог прийшов до нас на землю, взяв наші гріхи за нас, за людство, а друга, сам факт воскресіння дає нам право сподіватися на життя після смерті” (Павло)

 

Історія першої Пасхи 

 

Щоб зрозуміти значення та образи Пасхи, потрібно заглибитись в історію. Це свято починається задовго до народження Ісуса Христа. Єврейський народ понад 400 років був у рабстві в Єгипті. Мойсей за велінням Бога пробує домовитися з фараоном, щоб вивести їх звідти. Правитель Єгипту не погоджується, і тоді єгиптян спіткали 10 страшних кар. Вода стає як кров, кишать жаби, налітають кровоссальні комахи, вимирає худоба, тіла людей покривають виразки. 

 

Після кожної кари Мойсей просить відпустити євреїв, та фараон погоджується тільки після найстрашнішого десятого покарання. Коли помирають усі первістки в Єгипті. На останній карі ангел смерті «минає» будинки євреїв, які були відзначені кров’ю жертовного ягняти. Це ягня і є тією Пасхою, яка врятувала давніх євреїв. 

 

Саме слово “Пасха” означає “минати”, “пройти повз”. У Стародавньому Ізраїлі існувала ціла система жертвопринесень, де Пасхальна жертва відігравала незамінну роль. Принісши її, язичник приєднувався до народу Божого та розумів принцип спасіння: щоб грішник міг жити, Божа справедливість і ненависть до гріха вимагала замісної жертви, яку символізувала заколена на жертівнику тварина. 

 

“Під час існування Єрусалимського Храму люди, які були обтяжені почуттям провини, гріха, приходили в Храм і там приносили жертви. На жертовнику помирала якась тварина, і це символізувало, що ця тварина помирала за гріхи цієї людини, тобто ця жертва знімала таку провину з сумління цієї людини, але ми знаємо що ці жертви були недосконалими, вони не могли звільнити людей від гріха”, — відзначає пастор баптистської церкви «Дім Євангелія» Вадим Курат. 

 

На згадку про давньоєврейську Пасху євреї мали здійснювати ритуальне жертвопринесення молодого ягняти, якого слід було спекти на вогні та з’їсти з мацою — прісними коржами та спеціями в сімейному колі протягом пасхальної ночі.

 

Нове значення Пасхи 

 

 Найперше Пасха символізувала звільнення Богом Стародавнього Ізраїлю з рабства. Нового значення це свято набуває з приходом у світ Сина Божого Ісуса Христа. Він утвердив обряд християнської Пасхи, вклавши месіанський зміст у знайомі Його сучасникам образи. 

 

“Він запровадив вечір Господній. І в рамках юдейського святкування Пасхи він запропонував хліб чистий, без закваски, він запропонував виноградний сік,  як символ Своєї крові, як альтернативу фактично старозавітній Пассі. І Він сказав, що кожен раз, коли ви будете пити вино і їсти хліб, ви будете згадувати про Мою смерть, яка стала запорукою спасіння, прощення, очищення, миру, милості Господньої до кожного з нас.”, — говорить керівник Церкви Адвентистів Сьомого Дня в Черкаській, Полтавській та Кіровоградських областях Микола Бойко. 

 

 Щоб допомогти людям звільнитися від полону гріхів, Ісус проживає непорочне життя, а потім добровільно йде на мученицьку смерть. Таким чином Він замінює собою жертву — ритуальне ягня, яке з’їдали ізраїльтяни на це свято. Жертва Господа є більшою. Нею Ісус Христос платить за гріхи всього людства, яке коли-небудь жило, живе і житиме на землі. 

 

“Пасха — це Христос, заколений за нас. Тому фактично суть Пасхи — це чітке усвідомлення смерті Христа. Визнання спасіння через смерть Христа, завдяки смерті ягняти, Його крові. Саме завдяки цьому ми отримаємо спасіння, прощення, помилування і надію на вічне життя”, — говорить керівник Церкви Адвентистів Сьомого Дня в Черкаській, Полтавській та Кіровоградських областях Микола Бойко. 

 

Зі смертю Ісуса на хресті святкування Пасхи набуло нового змісту: перемога над смертю завдяки жертві Ісуса Христа. А образ жертовного ягняти Ісус Христос переніс на себе: Він — «Агнець Божий, що бере на себе гріх світу».

 

“Якщо людина не усвідомлює, що вона грішник, що за неї пролита кров, що її гріхи понесені на хрест Голгофи Агнцем Божим Месією Христом, то саме проголошення «Ісус Христос —  Воскрес» не дає їй сили до життя. Мета Бога — якраз привести до хреста, де був розіп’ятий Син Божий Ісус Христос. Мета Бога — показати, що те, що Ісус був розп’ятий особисто за мої гріхи, призводить до вічного життя”, — зазначає магістр богослов’я, викладач міжнародного університету “Бачення” Юрій Симоненко.

 

Чим Пасха схожа на ситуацію сьогодні 

 

Свято Пасхи є актуальним і сьогодні. Це важливий привід згадати про те, що Бог дарував можливість звільнитися від гріха та мати надію на вічне життя. І віра у Спасителя може рятувати та давати надію, які б катаклізми не відбувалися на землі.

 

 

“Те, що відбувається не тільки в Україні, а й в цілому світі, можна порівняти зі станом учнів Ісуса Христа, які були свідками Його жахливої смерті на хресті. після того, як Христос помер, вони були в повній прострації, в повній депресії, тому що їхній Учитель був мертвий. Вони боялися, що тепер їхня черга, тепер за ними прийдуть. І це був повний страх. Це те, що сьогодні переживають багато людей, коли вони бояться коронавірусу. Тобто загроза смерті, повна невизначеність, як бути, як жити далі. Але ми знаємо, що третього дня Христос воскрес, і Він з’явився серед учнів, і Він сказав їм “Шалом”, тобто “Мир вам” і після того, як вони пересвідчилися в тому, що Він дійсно воскрес, Він живий, з того моменту вони раділи. Є надія, і ця надія — в Христі Ісусі.”, — каже Вадим Курат — пастор баптистської церкви «Дім Євангелія»

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: