Щаслива християнська сім’я: в чому секрет?

Бог створив Адама і Єву на початку світу і саме вони мали б стати першою ідеальною сім’єюТа через гріх і непослух Творцеві вони втратили цю можливість. Тож, не дивно, що сьогодні навіть у християнських родинах частішають сварки, матеріальні й духовні проблеми, а останнім часом навіть розлучення. То в чому ж секрет щасливої християнської сім’ї? Аби з’ясувати це — запускаємо цілу рубрику, присвячену цій тему, у якій християнські сім’ї будуть ділитися своїми секретами.

КононенкиСьогодні героями рубрики стали Юрій та Надія Кононенки. У подружжя вже є донька Діана, а нещодавно Бог благословив їх сином Рувимом. Юрій — молодіжний лідер церкви ЄХБ в Думанцях, а Надія — організатор домашньої групи для заміжніх сестер “Суламіта”. Здається, що, несучи таке служіння, важко приділяти достатньо часу на виховання дітей та близькі стосунки між чоловіком та дружиною. Проте, в цій родині є кілька секретів, які, безперечно, допомагають їм у подоланні труднощів та збереженні атмосфери, що личить християнам. 

– Дуже важливо мати справжні живі стосунки з Богом, – зазначає Юрій.

Адже, дійсно, якщо у вас є щоденне спілкування з Небесним Батьком, якщо ви знаєте Його волю і виконуєте її, то чи не буде ваша родина благословенна? Дуже важливим об’єднуючим фактором у сімейному житті є спільне читання Біблії, спільна молитва та навіть перегляд цікавого християнського фільму.

– У стосунках між чоловіком і дружиною важливим є вміння поступатися один одному, – зазначає Надія.

Відмовитися від чогось, або навпаки, зробити те, чого не хочеться заради коханої людини, вибачитися першим або визнати свою неправоту – дуже часто християнським подружжям не вистачає саме цієї якості характеру. Проте, її завжди можна в собі виховати, якщо ви дійсно цього захочете.

Та навіть за виконання двох зазначених вище умов ви не позбудетеся проблем взагалі. Вони завжди були, є і будуть, тож, мабуть, варто просто навчитися, як правильно боротися з ними.

– Піст і молитва — ось що діє, якщо у вас проблеми, – наголошують Юрій та Надія, – Ми на власному досвіді пересвідчилися, що якщо діти неслухняні вам або виникають серйозні фінансові труднощі, то це – найкраще вирішення.

Якщо говорити про матеріальне становище християнських сімей, то тут можуть, звісно, побутувати найрізноманітніші думки, починаючи від того, що ми маємо жити бідно і в смирінні, як Ісус у своєму земному житті, закінчуючи тим, що ми, як діти Царя, повинні жити в багатстві і ні в чому не мати потреби. Та варто пам’ятати, що Бог завжди дає все вчасно.

– Гроші — це не головне, але добре, коли вони є. У нас бувають такі моменти, коли потрібно витратити певну суму грошей, а їх просто немає. І якимось дивовижним чином у потрібний момент Господь обертає ситуацію так, що потрібні кошти з’являються.

Діти — це благословіння для кожної сім’ї, але водночас — це надзвичайно велика відповідальність. Родина Кононенків вважає, що у вихованні дітей повинні бути стабільні рамки.

– Моя дружина вчила нашу доньку Діану молитися перед їжею, коли їй було менше року і для мене це було трішки незрозуміло, – зізнається Юрій. – Для чого це, думав я, вона ж нічого не розуміє! Але день за днем, поступово, Діана почала розуміти, що перед їжею потрібно помолитися, вона сама це знала, без нагадувань, бо змалку їй прищепили цю звичку.

Батьки-християни часто замислюються, а як же виховувати дітей: суворо чи більш демократично? Своїм баченням цього поділилася Надія і назвала найкраще рішення — сувора любов. Адже навіть Господь любить Своїх дітей, але тих, кого любить — завжди карає.

– Потрібно вкладати любов в свою дитину. Якщо ти вкладаєш любов, то ти отримаєш її назад устократ, – переконаний Юрій.

Отож, перегляньте своє сімейне життя та зробіть висновки. І головне — пам’ятайте про любов, яка все покриває, бо так і має бути!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *