Щаслива християнська сім’я: секрети міцного шлюбу

Чому одні пари живуть довго і щасливо, а інші постійно сваряться і в підсумку розходяться? Можна зберегти сім’ю і побудувати ідеальні відносини? Чи є якісь секрети або хитрощі? Про це поговоримо сьогодні на прикладі молодої родини Рузани та Міші Коркоців.

«Християнська сім’я – це сім‘я, у якій Бог на першому місці. В основі гарних стосунків між чоловіком та дружиною лежить любов до Бога і один до одного!» – запевняє подружжя.

Рисунок1

Довіра. Без довіри міцну сім’ю побудувати не вийде. Що таке довіра? Якщо ви довіряєте, то не будете перевіряти телефон чоловіка, дзвонити йому постійно, якщо він затримується. Так, завоювати довіру непросто, зате її так легко втратити! Як бути? Якщо ви все ще не довіряєте партнеру, то оцініть його вчинки. Обманює вас чоловік, чи відповідає він за свої вчинки, робить те, що говорить і обіцяє? Якщо так, то, може, пора вже йому довіряти? Що стосується його довіри до вас, то заслужіть її. Не обманюйте, виконуйте обіцянки, нічого не приховуйте від чоловіка. І бережіть довіру, її так легко втратити!

«Бути гарною дружиною – це бути, в першу чергу, помічницею для свого чоловіка. Як дружина, я є половинкою свого чоловіка, тож маю доповнювати його в духовному та емоційному плані!» – говорить Рузана.

Навчіться розмовляти. Здавалося б, що тут складного? Але за статистикою більшість подружніх пар  не можуть вести плідні розмови. Що не так? Перша проблема – невміння слухати. Якщо говорить ваш партнер, утримайтеся від коментарів і поправок, дочекайтеся, поки він виговориться, а потім починайте відповідати. Друга проблема – невміння говорити. Навчіться правильно будувати фрази і говорити нормальною мовою. Уникайте грубих слів, вони можуть сильно поранити. Третя проблема – невміння контролювати емоції під час розмови. Якщо ви відчуваєте, що «закипаєте», краще відкладіть розмову і заспокійтеся. І четверта проблема – небажання розмовляти. Обоє повинні зрозуміти, що якщо проблеми не обговорювати, то самі по собі вони не зникнуть. Якщо ви навчитеся розмовляти, то помітите, що жити стало набагато простіше.

«Якщо у нашій родині виникає якась проблема, ми ніколи не робимо поспішних висновків. Ми обговорюємо ситуацію разом, але, все ж, останнє слово залишається за чоловіком!»

Також, в деяких ситуаціях чудовим вирішенням проблеми може бути компроміс, на який погоджуються не всі сім’ї, на жаль. Компроміс. Без нього в сімейному житті ніяк не обійтися. Якщо ви навчитеся йти на поступки, то незабаром помітите, що спорів і конфліктів стало набагато менше. Іноді просто необхідно поступитися, щоб не образити партнера і не зіпсувати стосунки. Якщо ви будете враховувати думку чоловіка, то і він почне рахуватися з вашою думкою. Але важливо розуміти, що ідеальні відносини і міцна сім’я – це взаємні поступки. Тобто поступатися повинні обидва, інакше один завжди буде почуватися  в несприятливих умовах, а інший вважатиме, що він – головний в сім’ї та має право вирішувати все за всіх.

Умійте прощати. Образи не лише заважають нам любити, бути щасливими і насолоджуватися життям і кожним днем, проведеним з близьким і коханим, але і можуть підірвати здоров’я. Так що не тримайте в собі образ, навчіться прощати. Звичайно, є речі, які неможливо забути. Але чи є сенс жити з людиною, яка здійснює неприйнятні для вас вчинки? Немає. Але ображатися на дрібниці точно не потрібно. Якщо чоловік в злості сказав щось неприємне, забудьте про це. І пам’ятайте ще про один важливий момент: якщо ви пробачили людині, ніколи не згадуйте про те, що вона зробила, ніколи не дорікайте їй в цьому.

«Все вирішується в діалозі!» запевняють Міша і Рузанка, тому і про образи варто іноді говорити один з одним.

І останнє – любіть один одного. Багато хто подумає, що цей пункт зайвий, адже без любові сім’ї бути не може. Проте, деякі люблять, але забувають про це говорити,  бояться показувати почуття, але в підсумку друга половинка починає в любові партнера сумніватися. Ніколи не бійтеся показувати свої почуття! Цілуйтеся, обіймайтеся, частіше зізнавайтесь в коханні.  Але робіть все від душі, а не тому, що так треба. Адже ви любите свою половинку, правда?

Пам’ятайте про найважливіші секрети сімейного життя, любіть Бога та один одного, слідуйте Його заповідям і ваш шлюб буде міцним і щасливим! А родині Міші та Рузанни бажаємо й далі будувати своє життя виключно на принципах любові. Також, зовсім скоро у подружжя народиться плід їхньої любові, дитина, яка є справжнім благословінням від Господа. Тож, нехай у них не вичерпуються запаси терпіння та мудрості, яка так потрібна батькам для правильного виховання малечі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *