Руйнування і переслідування: звіт ІРС викриває насильство Росії проти українських релігійних громад

Останній аналітичний звіт Інституту релігійної свободи детально документує систематичні атаки та репресії Росії проти українських релігійних громад, знищення понад 630 церков і культових споруд з початку повномасштабного вторгнення.
Джерело: irs.in.ua

Інститут релігійної свободи (ІРС) у своєму останньому дослідженні “Вплив російського вторгнення на релігійні громади в Україні” проливає світло на жорстокість та насильство, що здійснюється Росією проти релігійних громад і святинь України.

За даними доповіді, російські війська знищили або пошкодили понад 630 церков, молитовних будинків, синагог, мечетей та інших релігійних споруд.

Олександр Заєць, голова ІРС, зазначає, що релігія використовується Кремлем як зброя війни, з метою витіснення української ідентичності та нав’язування російських ідеологічних наративів. На окупованих територіях влада зловживає своїми повноваженнями, здійснюючи арешти, тортури та вбивства духовних лідерів, які відмовляються підкорятися російським релігійним інституціям.

Доповідь вказує на те, що більшість релігійних споруд в Україні постраждали внаслідок обстрілів з повітря, а також артилерійського вогню, при цьому чимало храмів та молитовних будинків були навмисно розграбовані або знищені. Найбільші втрати зареєстровано у Донецькій, Луганській, Херсонській та Київській областях.

Руйнування і переслідування: звіт ІРС викриває насильство Росії проти українських релігійних громад

Джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *