Росіяни знищили церкву, яку звели волонтери на Донеччині

На Донеччині у селищі Карлівка, росіяни знищили місцеву перлину — церкву Святої Анни. Її у 2019 році створили волонтери, як духовний осередок для військових. Росіяни поцілили у храм з артилерії

«В цій церкві чимало українських захисників — хрестилися. Тут вони приймали шлюб чи просто приходили помолитися у важку хвилину, — пише Михайло Ухман. — У приміщені церкви відомі українські письменники, поети читали свої твори. Священики з різних міст приїжджали в Карлівку, щоб провести Богослужіння. На Різдво, Великдень та інші свята українські воїни, волонтери, місцеві жителі приходили сюди, щоб разом відзначити ту чи іншу подію. На площі перед церквою виступали різні музичні гурти. Сюди приїжджали політики, актори, журналісти».

За словами Ухмана, церква має свою історію. Люди жертвували кошти, і кожен охочий, заплативши відповідну суму, міг отримати «іменний брус». Сюди передавали різні ікони, патріотичні книги, пише risu.ua.

«Церкву споруджували справжні гуцули. Багато місцевих жителів, приходили до неї, щоб поглянути на таку красу, бодай краєм ока. Ви б бачили, який тут був іконостас», — каже Ухман.

Військовий додає, що церкви, як такої, більше немає – її знищила московська артилерія.

Ухман додав, що церкву, відбудують, але для цього треба перш за все зупинити ворога і вижити.

Додамо, що церкву святої Анни побудували у 2019 році. Дерев’яну церкву за старовинними технологіями зводив зі своїми синами Богдан Кашуба. Проект храму розробив український архітектор Богдан Гринько. Художник Тарас Зелінський подарував написані маслом на склі в гуцульському стилі ікони для іконостаса. А його оформлення взяв на себе скульптор по дереву Володимир Вороняк. Вітражі для вікон зроблені художником світового рівня Андрієм Бокотеєм.

Весь храм побудований без єдиного цвяха, що само по собі є витвором мистецтва.

джерело: sobor.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *