Протестанти Білорусі закликали владу провести чесні вибори

Єпископ Релігійного об’єднання громад християн повного Євангелія (РООХПЕ) в Республіці Білорусь Леонід Вороненко опублікував відкрите звернення до влади Білорусі. Він висловив позицію об’єднання щодо подій, що відбуваються в країні в період президентських виборів Республіки Білорусь (РБ)

Нижче наводимо текст звернення РООХПЕ:

 1. Очевидно, що в дійсності оголошених ЦВК результатів виборів, на яких чинний Президент набрав 80,1% голосів, є сумніви.

  Це підтверджується багатьма свідченнями членів виборчих комісій, незалежних спостерігачів, а також протоколами з виборчих дільниць, де вибори були проведені чесно і прозоро, без фальсифікацій. Брехня є гріхом, що вводить в оману не тільки народ, а й правителів, і непевною основою для будь-якого правління, як і написано в Біблії, Притчі Соломона 11:1: «Обманливі шальки— огида для Господа, аповна вага — це Його уподоба». Ми пропонуємо представникам влади і незалежним експертам вивчити виявлені факти порушень і, якщо вони вплинули на підсумки виборів, провести повторне голосування, де буде забезпечений чесний, прозорий і дійсний підрахунок голосів, або відповідно до ст.81 ІК РБ визнати минулі вибори недійсними і призначити нові вибори Президента РБ.

 2. Насильство і тортури, яким піддавалися громадяни, які вийшли на мирний протест, є безпрецедентними і жорстокими. Є свідчення і факти жорстокого поводження із затриманими громадянами вже після їх затримання і поміщення під арешт. Жорстокість не тільки аморальна, а й потрапляє під дію КК РБ ст.128.

  Ми знаємо про порушення справ щодо насильства у відношенні до співробітників правоохоронних органів. Але ми вимагаємо об’єктивного розслідування та відповідальності з боку посадових осіб і правоохоронців, котрі дозволяли жорстоке поводження і тортури щодо затриманих громадян.

  Також ми просимо знайти можливість з коштів держави для компенсацій постраждалим громадянам необхідних для їх морального і фізичного відновлення.

 3. Білорусь є суверенною і незалежною Республікою, що є Божим даром і цінністю нашого народу.

  Це закріплено в ст.1 і ст.3 Конституції РБ. Ми виступаємо проти розколу і ненависті всередині країни, а також втручання з боку інших країн, за винятком необхідного мирного посередництва в процесі переговорного діалогу чинної влади, активних учасників виборчого процесу та представників народу, з метою пошуку шляхів виходу з кризової ситуації.

Дотримуючись Божого поклику для Церкви, ми будемо продовжувати молитися Богу за народ, владу і рішення в ситуаціях, які переживає наша країна, служити до виконання волі Божої і на благо Білорусі.

Джерело: sobor.com.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: