Під час археологічних розкопок в Ізраїлі виявлено 1500-річну табличку з написом “Христос, народжений від Марії”

У селі Ет-Тайіба, розташованому в історичній долині Мегіддо, археологи виявили надзвичайну 1500-річну табличку з написом “Христос, народжений від Марії”. Ця знахідка відкриває нові горизонти в розумінні ранньохристиянської історії та культури в регіоні.

Ця долина, також відома як Ізреельська долина, відіграє значущу роль у християнській есхатології, адже вона асоціюється з місцем майбутньої битви Армагеддону – кінцевої сутички між добром і злом. Саме тут було знайдено цей унікальний артефакт.

Знайдений напис, викарбуваний грецькою мовою, був розміщений над входом до будівлі, датованої кінцем V століття н.е., яка пізніше стала частиною візантійської або ранньоісламської споруди.

Текст на табличці гласить: “Христос, народжений від Марії. Цей об’єкт, зведений побожним і благочестивим єпископом [Феодосієм] та нещасним Ф[омою], був побудований з фундаменту. Всі, хто входять, повинні молитися за них”. Відомо, що згаданий у написі єпископ Феодосій був одним з перших християнських лідерів у регіоні та мав духовну владу в місті Бет-Шеан, столиці візантійської провінції Палестина Секунда.

Цей напис, ймовірно, виконував не лише релігійну функцію, але й слугував оберегом від злих духів, що підтверджується знахідками подібних артефактів у різних частинах візантійського світу.

Джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *