У Росії пройшли обшуки та арешти в церквах «Нове покоління»

Російські силовики провели 14 серпня обшуки в групах, що належать до церков “Нове покоління”. У ході обшуків було вилучено релігійну літературу, комп’ютерну техніку.

14 серпня 2022 року стало відомо про обшуки у членів церкви «Нове покоління», які пройшли у кількох регіонах у рамках кримінальної справи за ст. 284.1 КК РФ (здійснення діяльності іноземної чи міжнародної неурядової організації, щодо якої ухвалено рішення про визнання небажаною на території РФ її діяльності).

Зокрема, обшуки пройшли у Москві, Кемерові, Новосибірську, Челябінську, Сочі та Краснодарі.

У ході обшуків було вилучено релігійну літературу, комп’ютерну техніку.

За даними кемерівського пастора Андрія Матюжова, щонайменше двох людей затримано.

РІА «Новини» опублікувало відео, в якому силовики, які проводили обшук, укладають господаря будинку на підлогу обличчям вниз, налякавши при цьому його дитину.
Багато ЗМІ, повідомляючи про обшуки, називають «Нове покоління» «сектою», яка підтримує заборонений у Росії український батальйон «Азов».

Нагадаємо, 2021 року генпрокуратура  визнала  діяльність чотирьох організацій «Нове покоління», які базуються в Латвії та Україні небажаною на території РФ. У грудні 2021 року силовики зірвали організовану російськими п’ятдесятниками пасторську  конференцію в Раменському, після чого багато її учасників було притягнуто до відповідальності за ст. 20.33 КоАП РФ (участь у діяльності іноземної чи міжнародної неурядової організації, щодо якої прийнято рішення про визнання небажаною біля Російської Федерації її діяльності).

23 серпня 2021 року генеральна прокуратура Російської Федерації (РФ) визнала небажаною діяльність  у Росії чотирьох релігійних організацій «Нове покоління», що базуються в Латвії та Україні. Дане рішення означає, що згадані організації не зможуть створювати на території Росії свої підрозділи й повинні припинити діяльність існуючих.

Олексій Ледяєв у своїй відповіді, яку назвав  «Бояться, значить поважають. Come back In USSR», назвав цей законопроєкт злочинним, який порушує всі конституційні норми прав людини, свободи слова та віросповідання.

Частина церков руху “Нового покоління” в Росії входить до складу Російського об’єднаного Союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників) (Росхве). Керуючий єпископ РОСХВЕ Сергій Рахівський назвав рішення  Генпрокуратури РФ про заборону «Нового покоління» явно надлишковим: «Визнання діяльності релігійної організації небажаною – це дуже серйозний прецедент. Зрозуміло, коли йдеться про різні екстремістські течії в ісламі, але в такій ситуації йдеться про європейські союзи протестантів. Їхні твердження та доктрини можуть бути спірними, але терористів та екстремістів протестантські церкви не готують».

Джерело: slovoproslovo.info

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: