П’ять постатей з Біблії, які, як доводить археологія, були реальними

За останні кілька десятиліть археологи зробили вражаючі відкриття, які доводять, що багато біблійних персонажів насправді ходили й дихали на Землі.
Існування щонайменше 50 осіб, згаданих у священній книзі, було встановлено завдяки настінним малюнкам, написам на кам’яних плитах та іншим матеріальним доказам.

Однією з найбільш значущих знахідок стала плита з ім’ям Понтія Пілата, людини, яка засудила Ісуса до смерті зі страху втратити свою владу над євреями.

Камінь Понтія Пилата

Римський лідер, який віддав наказ розіп’яти Ісуса, а потім умив руки перед натовпом, був реальною і добре задокументованою історичною постаттю.

Понтій Пилат керував Кесарією, колись розташованою в Ізраїлі, з 26 по 36 рік нашої ери під владою імператора Тиберія.

Приєднуйся до нашого Телеграм
Пилат звинуватив Ісуса в державній зраді і засудив його до смертної кари через розп’яття.

Напис також пояснював, як він побудував “Тіберій” – храм у Кесарії або поблизу неї, присвячений тодішньому римському імператору Тиберію.

Датування каменю свідчить про те, що він був створений за життя правителя.

Про Пилата також згадували античні письменники, зокрема єврейський філософ Філон, історик Йосип Флавій та римський історик Тацит.

Філон описував Пилата як “людину дуже жорсткої вдачі, дуже немилосердну, а також дуже вперту … надзвичайно гнівну і … завжди сповнену найлютіших пристрастей”.

Гробниця царя Ірода

Цар Ірод, який народився в 73 р. н.е., був єврейським лідером, який почув пророцтво про те, що народиться син, який стане Царем Юдейським.

Тоді Ірод наказав провести “різанину немовлят”, під час якої у Вифлеємі було вбито кожне немовля чоловічої статі.

Хоча цей жорстокий наказ не описаний в історичних книгах, він згадується в Євангелії від Матвія.

Вважалося, що цар помер понад 2 000 років тому, але лише у 2007 році археологи знайшли його могилу, хоча про його існування було написано на монетах та в історичних джерелах.

Ехуд Нетцер з Єврейського університету та його команда працювали в Єрусалимі, розкопуючи пагорб у формі вулкана під назвою Геродій.

Десятиліття потому, 27 квітня 2007 року, вони натрапили на плиту рожевого вапняку, яка згодом виявила невловиму гробницю Ірода.

Однак саркофаг був навмисно розбитий – ймовірно, єврейськими повстанцями.

Відтоді інші археологи припускають, що розмір гробниці замалий для такого царя, як Ірод – і суперечки не вщухають донині.

Печера Івана Хрестителя

У 2004 році археологи виявили печеру, в якій, як вони стверджують, Іван Хреститель помазав багатьох своїх учнів.

У споруді була цистерна, з якої 28 сходинок вели до підземного басейну.

Команда під керівництвом британського археолога Шимона Гібсона розкопала печеру, знайшовши 250 000 черепків від невеликих глечиків, які, можливо, використовувалися в ритуалах очищення.

Також було знайдено камінь, який використовувався для очищення ніг, і настінне різьблення з зображенням біблійного персонажа, що переконало Гібсона в тому, що печерою користувався Іоанн Хреститель.

Шимон Гібсон сказав: “Іоанн Хреститель, який був лише фігурою з Євангелій, тепер оживає”.

Кажуть, що цей біблійний персонаж хрестив Ісуса, але невідомо, чи відбулася ця священна подія саме в печері.

Не всі археологи переконані, що існує достатньо свідчень про Івана Хрестителя, а деякі вважають, що потрібні додаткові докази.

Гробниця апостола Пилипа

Пилип був одним з дванадцяти апостолів Ісуса, і італійський археолог Франческо Д’Андрія вважає, що знайшов його могилу в 2011 році в Туреччині.

Біблія стверджує, що Пилип був присутній під час “чуда з п’ятьма хлібами і двома рибами”, коли Ісус перетворив невелику кількість їжі на достатню для того, щоб нагодувати 5 000 людей – і Пилип допомагав роздавати їжу.

Однак Пилип був розіп’ятий у 80 р. н.е. після того, як навернув дружину правителя.

Гробниця була виявлена під час розкопок стародавньої церкви, яка була збудована навколо місця спочинку апостола.

На стінах були малюнки і знаки, які вказували на Філіпа.

Однак останки Пилипа були відсутні, що наштовхнуло археологів на думку, що їх перевезли до Риму і помістили в церкві Святих Апостолів.

Інші повідомлення з 12 століття свідчать про те, що його тіло все ще знаходиться в Константинополі.

Печатка Ісаї

Глиняна печатка, знайдена в Єрусалимі у 2019 році, датована восьмим століттям до нашої ери, може містити підпис пророка Ісаї, за словами доктора Ейлат Мазар з Єврейського університету в Єрусалимі.

Вважається, що Ісая передбачив прихід Месії, що міститься в 53-й главі Книги пророка Ісаї.

У Біблії Ісая описується як близький радник Єзекії, який був царем Юдеї, а глиняна печатка, на якій може бути написано “Пророк Ісая”, була знайдена поруч з печаткою з ім’ям Єзекії в Офелі, стародавньому укріпленому районі Єрусалиму.

“Ми знайшли печатку восьмого століття до нашої ери, яка, можливо, була зроблена самим пророком Ісаєю, всього за 10 футів від того місця, де ми раніше виявили широко розрекламовану буллу юдейського царя Єзекії.

“Якщо це дійсно булла пророка Ісаї, то не буде несподіванкою знайти цю буллу поруч з буллою царя Єзекії, враховуючи симбіоз пророка Ісаї та царя Єзекії, описаний в Біблії”.

Якщо підтвердиться, що це печатка Ісаї, то це буде перше свідчення про пророка поза Біблією.

джерело: slovoproslovo.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *