Колишній атеїст з Рівного вивчив напам’ять тисячу сторінок Святого Письма

Кандидат історичних наук Володимир Маключенко з Рівного знає напам’ять тисячу сторінок Святого Письма
Чоловік почав читати релігійні тексти у 1960-х, хоч до цього був атеїстом.

Історик розповів Суспільному, чому був атеїстом та як йому вдалося вивчити напам’ять сторінки релігійних книг, пише risu.ua.

Народився та виріс Володимир Маключенко на Черкащині. Після закінчення аспірантури у київському інституті культури він переїхав у Рівне. Потім 20 років пропрацював викладачем історії української культури в Острозькій академії.

“Моя бабуся була глибоко віруюча. У роки цькування, релігійних гонінь, переслідувань вона залишалася вірною Богові. Молилася моя бабуся кожен день. ЇЇ четверо синів, у тому числі мій батько, воювали в Червоній армії, і всі повернулись живі й здорові. Я твердо переконаний, що їх врятувала молитва моєї бабусі”, — розповів кандидат історичних наук.

Колишній атеїст з Рівного вивчив напам'ять тисячу сторінок Святого Письма

Кандидат історичних наук зізнався, що раніше був атеїстом, допоки не почав вивчати Святе Письмо:

“У ті часи я зробив це таємно, безперечно. Я працював викладачем у виші. Ви розумієте, що у ті часи означає людина, яка вірує в Бога”.

На запам’ятовування тисячі сторінок Святого Письма Володимиру знадобилося сім років. Декілька років тому історик захотів вивчити Новий Завіт, Псалтир і деякі тексти з книг Старого Завіту та переказати напам’ять настоятелю Свято-Миколаївського храму в Острозі отцю Юрію.

“Я намагаюся по перших буквах придумувати слова. Тоді вже, знаючи це слово, я відтворював текст. Наприклад, перші слова: «Хіба ревуть воли, як ясла повні». Є молитва: «Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його, і побіжать від лиця Його ненависники Його, як щезає дим, нехай щезнуть; як тане віск від лиця вогню, так хай згинуть біси від лиця тих, хто любить Бога»”, — поділився науковець.

Наразі Володимир Маключенко перебуває на пенсії та продовжує вивчати Святе Письмо.

“Читаю книгу першу, книгу Буття Мойсея. Вивчаю перші чотири сторінки напам’ять, а потім буде видно”, — розказав історик.

джерело: suspilne.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *