День Подяки: як святкують в США, Канаді та Україні

Кожен четвертий четверг листопада, який цього року припадає на 26 число, в США і Канаді традиційно святкують День подяки. Це свято, яке спочатку мало християнське коріння, сьогодні багато в чому, на жаль, перетворилося в загальнонародні гуляння без прив’язки до вірувань. Значення свята і чи існує аналог його в Україні, читайте далі.

У четвертий четвер листопада в США і Канаді відзначають державне свято — День подяки. Це один з найпопулярніших свят в країні. Починаючи з 2017 року День Подяки відзначається і в Україні, а саме в третю неділю вересня.

Історія Дня подяки Поява свята пов’язана з першими переселенцями з Англії, які прибули в Новий світ на кораблі «Мейфлауер». Після багатомісячного тяжкого плавання вони досягли США в листопаді 1620 року і зіткнулися з суворою зимою. В першу зиму половина поселенців померла від холоду, голоду і хвороб.

Ті, що вижили заснували Плімутську колонію і з допомогою місцевих індіанців почали обробляти землю. Нагородою за цю працю став несподівано рясний урожай. У зв’язку з цим і перший губернатор Вільям Бредфорд вирішив провести восени 1621 року День подяки Господу за урожай і допомогу індіанців.

День Подяки: як святкують в США, Канаді та Україні

День подяки в США і Канаді

В цей день американці та канадці збираються на сімейний святковий обід. На стіл виставляється запечена індичка в журавлинному соусі і гарбузовий пиріг. Перед трапезою члени сім’ї дякують Богові і один одного за все хороше, що сталося з ними за останній рік.

Ще однією традицією Дня подяки є — «помилування» індички. На ній президент США зачитує указ про помилування головної індички країни, а потім її відправляють жити в зоопарк.

День Подяки: як святкують в США, Канаді та Україні

Крім цього, напередодні Дня подяки прийнято робити добрі справи. Зокрема, дуже популярна серед благодійників роздача безкоштовних обідів.

Також традиційними є костюмовані паради, на яких учасники несуть величезні надувні фігури персонажів популярних мультфільмів і героїв коміксів.

Днем подяки зазвичай відкривається новорічний період, коли американці починають активно готуватися до Різдва і Нового року. Справа в тому, що відразу після свята в США настає «чорна п’ятниця» і стартують передріздвяні розпродажі.

День Подяки: як святкують в США, Канаді та Україні

День подяки в Україні

Починаючи з 2017 року День подяки в Україні відзначається в третю неділю вересня.

Свято не є офіційним вихідним, проте завжди проводиться в неділю, що дає людям можливість відзначити його разом з сім’єю і друзями, відвідавши цікаві заходи, які проводяться в Києві та інших містах України.

Програма свята зазвичай насичена цікавими подіями, заходами та локаціями, конкурсами, спортивними змаганнями, розвагами, флешмобами і концертами.

День Подяки: як святкують в США, Канаді та Україні

Насправді традиція подяки в Україні має давню історію. Ще в давнину слов’яни відзначали Свято жнив, або Обжинки. Він був пов’язаний із завершенням сезону сільськогосподарських робіт і присвячений щирої вдячності Богу за природні дари, допомогу у вирощуванні врожаю, а також за добробут, здоров’я і достаток в сім’ї.

Головна ідея свята Подяки полягає в тому, що люди повинні цінувати те, що мають, і не забувати про почуття подяки — близьким, рідним, оточуючим і Богу.

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: