Чому моя сім’я вирішила відмовитися від Хеллоуїна

Суперечки та дискусії з приводу Хеллоуїна в багатьох християнських колах за напруженням можна порівняти з політичними. Я не хотіла в цій статті засуджувати тих, хто вирішив святкувати Хеллоуїн. Є багато людей, яких я знаю і люблю, і які відзначають це свято. У цій статті я просто розповідаю історію своєї сім’ї і причини, за якими ми вирішили відмовитися від цього свята. Якщо ви не згодні зі мною, це нормально. Це між вами і Богом.

Ми з чоловіком виросли, святкуючи Хеллоуїн. Я б сказала, що у нас обох було стереотипне виховання в питанні виразно гарбузів і випрошування солодощів. Моя сім’я влаштовувала вечірки на тему Хеллоуїна, і я пам’ятаю, як отримала пластиковий костюм Смурфетти і з гордістю носила його. Раніше для мене Хеллоуїн був чимось безневинним.

Чому моя сім'я вирішила відмовитися від Хеллоуїна

Однак в якийсь момент все змінилося. Я не зовсім впевнена, коли це сталося. Можливо, це сталося в той час, коли я одягалася відьмою, і моя мати подумала, що я виглядаю настільки переконливо, що вона не дозволила мені вийти з дому без хрестика на шиї? Або це було в той раз, коли ми з тіткою увійшли в «Будинок з привидами», організований і декорований місцевим театром? Я була так налякана, що благала тітку дозволити мені сховатися в будівлі в першій-ліпшій шафі.

На той час, коли я вчилася в старших класах, я працювала в магазині товарів для Хеллоуїна, де я щовечора вбиралася відповідно, а також щороку планувала і організовувала показ  колекції. Я розумію, що в той момент щось всередині мене почало усвідомлювати, що Хеллоуїн – це не просто гра, веселощі і забава. До речі, саме в той час я почала цікавитися надприродним.

Коли я ставала старшою, я усвідомлювала, що диявол насправді існує; він прийшов, щоб красти й убивати та нищити. Але Бог більше. Ісус прийшов, щоб ми мали життя і мали його з  надлишком. Як тільки я почала вивчати і побачила випадки екзорцизму (вигнання нечистих духів з людей), а також молитви про звільнення людей від демонічної залежності, це вже перестало бути забавою і грою для мене. Це була справжня битва.

Чому моя сім'я вирішила відмовитися від Хеллоуїна

Потім у нас з чоловіком з’явилися діти, наша старша дитина стала досить дорослою, і нам довелося приймати рішення. Чим більше я міркувала про всі ці дебати і суперечки про Хеллоуїн і дізнавалася їх реальне походження, тим більше я вже не могла заперечувати, що Хеллоуїн не можна назвати просто святом, призначеним для розваг та ігор. Швидше, у нього є дуже темна сторона. Як я могла виховувати дітей і спонукати їх жити палаючим для Ісуса життям 364 дні на рік, але говорити їм, що нормально один день в році практикувати речі, просочені чаклунством? Чи можу я дозволити традиціям, в яких я виховувалася, пересилити зростаючий голос мого духа, коли справа стосувалася Хеллоуїна?

Чому моя сім'я вирішила відмовитися від Хеллоуїна

Ще я згадую, коли мій друг прислав мені кілька відеороликів. Я почала самостійно досліджувати походження і витоки Хеллоуїна. Він як і раніше відзначається сьогодні як священний день у багатьох демонічних колах.

Якщо коротко, я можу сказати, що Хеллоуїн – це свято релігії, якої я не дотримуюся.

Я чула багато аргументів людей, які хочуть виправдати його святкування. Повторюся, це вибір моєї сім’ї, і я так вирішила. Те, що інші хочуть робити, – це між ними і Богом. Один з найпоширеніших аргументів полягає в тому, що «Хеллоуїн – це тільки забава і гра. Ми переодягаємо наших дітей в костюми без злого умислу». Однак, чи знаєте ви, що вимовляючи «Цукерки або життя!», Ви фактично говорите: «Дайте мені цукерки або я накладу на вас прокляття!»? Це зовсім не ті слова, які я хочу, щоб мої діти говорили. Ми з чоловіком просто не могли заохочувати святкування цього свята в нашій сім’ї.

Я також чула аргумент про те, що День всіх святих є католицьким за своїм походженням, а так як Хеллоуїн базується на цьому святі, то, отже, тут не може бути нічого поганого. Фактично, католицька церква прийняла язичницькі традиції Хеллоуїна і спробувала пристосувати їх до церкви, тому я не підтримую таку лінію міркувань. Багато людей хочуть стверджувати, що «деякі різдвяні та великодні традиції також мають певні язичницькі корені,” так чому ж кажучи «ні» Хеллоуїну, я приймаю інше? Моя відповідь досить проста. На Різдво я не поклоняюся дереву, я святкую день народження Ісуса. На Великдень я себе не вважаю кроликом, я наголошую на воскресіння Ісуса.

Іншим поширеним аргументом є те, що з якоїсь причини «я позбавляю своїх дітей чогось не святкуючи Хеллоуїн». Жоден з моїх дітей ніколи не хотів святкувати це свято. Фактично, вони обидва знали з раннього віку, що моторошні прикраси і костюми в магазинах, присвячених темі Хеллоуїна, були неприємними. Мені не потрібно було говорити їм про це. Я пам’ятаю, як один з моїх дітей почав голосно обурюватися, побачивши десь на вулиці зображення відьми. Я спробувала швидко пройти повз, тому що була трохи збентежена тим, наскільки гучною була реакція дітей.

Чому моя сім'я вирішила відмовитися від Хеллоуїна

Якщо вони хочуть цукерок, я без питань купую їх, а також у мене немає проблем з тим, щоб дозволити їм переодягнутися в костюми і дуріти. Протягом багатьох років ми беремо участь в різних альтернативних фестивалях врожаю. Я також чула класичний аргумент: «Ну, у нас немає ніяких проблем, хоча ми і відсвяткували Хеллоуїн». На що я зазвичай відповідаю: «Дуже добре! Я дуже за вас рада, але чому ви змушуєте мене бажати святкувати щось подібне?» Просто тому, що я сама пройшла по гарячому вугіллю (НЕ буквально), ще не означає, що я вважаю, що і моїм дітям це потрібно зробити. Чому я повинна заохочувати своїх дітей грати з вогнем?

Нарешті, я чула аргумент «А що, якщо мої діти виростуть і захочуть його святкувати?» Сподіваюся, вони цього не зроблять. Вони знають, як ми з чоловіком ставимося до цього, але це зовсім не означає, що я відречуся від них. Те, що вони віддадуть перевагу робити в своїх майбутніх сім’ях, – це між ними, їх майбутнім подружжям і Богом.

Чому моя сім'я вирішила відмовитися від Хеллоуїна

До всіх цих аргументів я хочу додати і наступне: «Ми вчимо наших дітей тому, що ми відрізняємося від світу, і це нормально. Чому ми повинні робити щось тільки тому, що всі інші так роблять? Чому б нам просто не зробити крок назад і подивитися, які плоди це проявляє в нашому житті»?

Я розумію, що, публікуючи цю статтю, я, ймовірно, ображу деяких людей. Мені б не хотілося, щоб так сталося. Я всього лише ділюся тими думками, які привели нас до відмови від святкування Хеллоуїна. Я хотіла б просвітити тих, хто все ще не може усвідомити темну сторону цього дня.

джерело: gcshelp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *