Анімація на службі у Бога. Християнські мультфільми для дітей

Дитинство — золота пора: ніяких тобі турбот, клопоту — вчися і грай. Але саме те, що закладено в нас у дитинстві, стає фундаментом на все життя. І саме тому в Радянському Союзі закони забороняли віруючим водити своїх дітей на служіння до церкви, в той час як радянська машина насадження ідей не спала, і з самого раннього віку вбивала свої принципи в сприйнятливі дитячі уми: жовтенята, піонери, своя преса, зірниці, табори, політінформація … У хід було пущено кінематограф, мультиплікацію. Загалом, розуміли в той час важливість формування дитячого мислення.

Але ж як найпростіше донести інформацію дітям? Казки, мультфільми! У такій формі можна передати цінності, моральні норми, переконання цілих поколінь в контексті культури.

Роблять щось християни з цього приводу? Тут скоріше так, ніж ні.

Анімація на службі у Бога. Християнські мультфільми для дітей

Християнські мультфільми можна умовно класифікувати (список мультфільмів далеко не повний):

строго біблійно- історичні ( «Історії Старого завіту», «Ісус», «Чудотворець» …)

історичні про перших християн, місіонерів ( «Хранителі історії», серія про героїв віри «Носії світла»)

історичні з подорожжю в часі ( «Суперкнига», «Суперкнига 3Д», «Літаючий будинок» і багато мультфільмів поза серіями)

біблійно-повчальні (їх досить багато, один з хороших прикладів — «Поляна лева Кінгслі»)

алегоричні ( «Хроніки Нарнії», «Папапахау», мультфільми по книгам Макса ЛУКАДУ)

повчальні християнські (таких, напевно, досить багато, але мої улюблені — це «Овочеві історії»)

світські мультфільми на релігійну тематику (найбільш успішні «Володар Снов» і «Принц Єгипту»)

Суперкнига

Мультиплікаційний серіал виробництва компанії Tatsunoko Productions, Японія, спільно з Християнською мовною мережею Christian Broadcasting Network (CBN), США.

Сюжет — історії Старого і Нового завіту. Складався з двох сезонів по 26 серій, які показали в Японії і в США в 1982 і 1983 році.

Мультфільм в прайм-таймі одночасно спостерігало понад 8 мільйонів чоловік. Англійська версія мультфільму була показана CBN Cable Network (в даний час ABC Family), а також на інших каналах.

Анімація на службі у Бога. Християнські мультфільми для дітей

Вперше телеканали країн СНД показали «Суперкнигу» в 1991 році.

Протягом трансляцій мультфільму на адресу представника CBN Україні Асоціації Еммануїл прийшло понад 6  мільйонів дитячих листів.

За 30 років свого існування мультфільм «Суперкнига» виходив на екранах більш ніж в 106 країнах світу і був переведений на 43 мови. Його подивилися більше 500 мільйонів глядачів, — пише Вікіпедія.

Серед моїх друзів немає жодної людини, яка в дитинстві (або навіть в пізньому віці) не дивився б хоча б одну серію «Суперкниги».

З відгуків, на блогах.

«Я виріс на цьому мультфільмі. Коли мені було 7-10 років, я просто діставав 3-годинну касету VHS, заряджав в відеомагнітофон і дивився всі серії підряд 🙂 Цей мульт допоміг мені сприйняти і зрозуміти Біблію, тоді, коли я взагалі не читав (хіба що в школі нудні підручники) . До сих пір, коли я читаю Біблію, мені згадуються ті образи героїв, які були намальовані в цьому мультику».

«Відмінний мультик, в дитинстві збігав зі школи, щоб подивитися. Головне достоїнство в тому, що це дійсно Біблія в викладі для дітей, а не анімований переказ вихідного тексту, який їм незрозумілий».

https://youtu.be/hV7W-BWc8Rw

Посилання на відео першої серії епізод 1: Як все починалося.

Всі 52 серії можна подивитися і скачати офіційно по посиланню.

Літаючий будинок

Між першим і другим сезоном «Суперкниги» в Японії і США був запущений мультсеріал «Літаючий будинок», він також складається з 52 серій, в якому талановитий, але неуважний професор Хамфрі Бамбл винаходить машину часу і разом з трьома дітьми і своїм роботом, він відправляється в минуле, де стає свідком подій, описаних в Писанні.

Перша серія «Летючого дому».

Всі серії подивитися або завантажити можна за посиланням.

«Хранителі історії» про життя перших християн

Хранителі Історії — мультфільм компанії Zondervan з 1995 по 1997. У мультфільмі розповідається про перших християн які переслідуються римським імператором Нероном (54-68 рр. Н. Е.). А також їх відвагу і біблійні історії які вони розповідають.

Перша серія і всі серії подивитися або завантажити можна за посиланням.

Серія «Носії світла»

Можливо, серія містить і більшу кількість історій, але до російськомовного глядача, завдяки Каналу CNL, дійшли такі історії:

Історія Перепетуі — історія християнки, що відбулася на початку 200-х років.

Історія Річарда Вурмбранда — про події в Румунії, середина 20 століття.

Історія Гледіс Ейлуорд- історія про англійську місіонерку в Китаї.

Історія Еріка Лидделла — історія спадкового місіонера в Китаї, олімпійського чемпіона з бігу.

Історія Емми Кармайкл — місіонерки в Індії, яка врятувала багато храмових дітей.

Історія Джима Еліота — історія місіонера, убитого індіанцями Аука в Еквадорі, в 1956 році.

Поляна лева Кінгсі

Особливу уваги заслуговує серія мультфільмів «Поляна лева Кінгслі».

Ляльковий мультфільм з елементами дитячої вистави, де в кожній серії розповідається не тільки біблійний сюжет, але і дається практична порада: як застосовувати біблійні істини у своєму житті.

Перша серія. Всі мультфільми.

«Велика книга» (або «Кафе казкаря»)

Але, на жаль, якість християнських мультфільмів істотно поступалося, та й по сей день поступається світським мультфільмам.

Новим етапом в історії християнських мультфільмів стала серія «Велика книга» (або «Кафе казкаря») щось на зразок Історії іграшок по-християнськи.

Перша серія. Всі мультфільми.

Мультфільми по книгам Макса ЛУКАДУ

Книги Макса ЛУКАДУ відомі багатьом, вони мотивують, допомагають, їх читають не тільки віруючі. І як виявилося, Макс ЛУКАДУ пише не тільки для дорослих, але і для дітей. На основі дитячих сюжетів створений вже не один мультфільм.

Найбільш відомі історії про маленьких дерев’яних чоловічків, які живуть в місті Вемміксвілі. Мультфільми «Ти особливий», «Ти мій», «Найкращий подарунок» і «Зелений ніс» сподобалися вже багатьом дітям.

Ти особливий

Найкращий подарунок

Ти мій

Зелений ніс

Ще Макс ЛУКАДУ написав історії про маленьку гусеницю Ермі та її друзів.

На російську мову були переведено кілька мультфільмів з цієї серії.

і ще кілька, пошукайте в YouTube.

Повернення «Суперкниги»

Новою віхою в євангелізації дітей стала Нова «Суперкнига» з елементами 3D графіки. Перший анімаційний фільм з нової серії був показаний в 2011.

На російську мову поки переведено 26 серій, їх можна купити на сайті superbookshop.co.

Суперкнига — це не тільки мультики. Це ціла субкультура для дітей: клуби, сайти, комп’ютерні ігри. Це можливість розповідати дітям про Бога на їх рівні.

Овочеві історії

Американський мультсеріал з героями-овочами, які розповідають різні історії, засновані на християнських і консервативних цінностях. Іноді це біблійна історія, а іноді герої просто переказують відому історію, але на свій лад: так з’явився, наприклад, «Володар бобів», заснований на «Володарі кілець». Створено величезну кількість епізодів, але на російську мову, на жаль, переведено зовсім небагато. Найбільш відомий мультфільм у нас — «Джона» (Іона).

Овочеві Історії: Історія міста Флібер-Лу

Овочеві Історії: Святий Миколай

З світських зарубіжних мультфільмів найбільш успішним був, знятий ще в 1998 році, «Принц Єгипту» про Мойсея.

На музичний ряд мультфільму в багатьох церквах були поставлені театральні та танцювальні постановки.

Пробують себе і російські мультиплікатори

У 2006 році був знятий «Князь Володимир» — романтизована історія приходу до влади князя Володимира Красне Сонечко (при ньому відбулося хрещення Київської Русі).

Нам потрібні хороші християнські мультфільми, на біблійні сюжети чи ні, але важливо, щоб вони показували і вчили дітей (та й дорослих теж) справжнім християнським цінностям, змушували задуматися про життя.

Діти — це найважливіша інвестиція, і на таких вкладах не економлять, тому дуже хочеться, щоб найближчим часом з’явилися відмінні мультфільми, фільми, комп’ютерні ігри … Але це вже розмова для іншого матеріалу.

джерело: www.invictory.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: