6 днів майже без їжі та води: свідчення баптистського пастора Юрія, який зазнав тортур від російських окупантів

У Снігурівці, що на Миколаївщині, російські окупанти піддавали тортурам баптистського пастора Юрія, а потім відпустили за умови, що він стане інформатором росіян. Про це повідомила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

6 квітня пастор Юрій намагався придбати продуктів і ліків для громади Херсона. Однак на блокпосту російські війська взяли у полон священнослужителя, бо їм не сподобався його телефон. Після цього вони 6 днів тримали баптиста у морозильній камері.

Росіяни майже не видавали чоловіку воду або їжу. Водночас окупанти намагалися дізнатися, чи заохочував пастор людей до мітингів, чи інших форм протестів.

Згодом Юрія звільнили за умови, що він стане інформатором Росії. До того ж у християнина викрали машину в якій були ліки та гуманітарна допомога на 2 тисячі доларів, а також забрали ще власних 6 тисяч доларів.

Коли він опинився на волі, то разом з дружиною виїхав на підконтрольну Україні територію.

Нагадаємо, що 9 червня у Богородицьку (250 км на південь від Москви) затримали та відправили на подальший допит 15 баптистів-благовісників, а лідера групи оштрафовано за євангелізацію. Але потім відпустили, окрім очільника заходу пресвітера Юрію Сергійовичу Ковалевичу. Служителю наклали штраф у розмірі 25 000 рублів (близько $450).

джерело: sobor.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *