4 жінки в Біблії, які ризикували життям для спасіння свого народу

У численних давніх книгах Біблії особливо виділяється те, що вони відзначають і шанують багатьох жінок за їхню мужність, самовідданість та віру. На сторінках Біблії ми зустрічаємо не лише приклади жінок доброчесних та щиро віруючих у Бога, а й тих, хто в екстремальних ситуаціях ризикував практично всім для того, щоб допомогти своєму народові, як зараз доводиться ризикувати багатьом українкам.

Давайте на хвилину зупинимо погляд на справжніх, істинних прикладах безстрашності та героїзму; подивимось на жінок, які перед лицем небезпеки не налякалися, оскільки їхня віра в Бога була настільки міцною, що Бог у Свою чергу міг скористатися цими дивовижними жінками для того, щоб вони могли спасти свою країну!

Йоайль (Суд. 4:17-24)

4 жінки в Біблії, які ризикували життям для спасіння свого народу

Коли чоловiки бездiяльностю починають дiяти жiнки. Так сталося й з Йоайлью. Пророчниця Девора передала слово вiд Бога Вараку: той повинен готуватися для того, щоб завдати удар Сисаровi (Суд. 4:6-7). Нажаль, вiдповiдь Варака не вражала ентузiазмом: вiн сказав, що пiде лише у разi, якщо Девора пiде з ним. З огляду на в’ялу реакцiю Варака Девора сказала, що Господь видаст Сисаровi у руки жiнки.

Почалася битва, і Сисара втік до намету Яїлі, яка переконала його увійти під її дах, і потім дала йому пити. Як тільки Сисара заснув, Яїл зробила те, що боявся зробити Варак.

“Іаїль, дружина Хеверова, взяла кілок від намету, і взяла молот у руку свою, і підійшла до нього тихенько, і встромила кіл у скроню його так, що приколола до землі; а він спав від утоми – і помер.” Суд. 4:21

У той момент, коли вона вбила Сісару, вона поклала край загрозам нападу його армії. Вона врятувала свою країну за допомогою склянки молока та правильно приставленого колу від намету. Йоїл знала, що в цій ситуації їй необхідно було виявити рішучість, що вона й не побоялася проявити.

Естер (книга Естер)

4 жінки в Біблії, які ризикували життям для спасіння свого народу

Прочитайте книгу Естер і ви побачите жінку, яка поборола всякий мислимий і немислимий страх і всупереч абсолютно мізерним шансам на її користь виявилася переможницею і зуміла зупинити жахливий план винищення всього її народу!

Естер знала, що їй треба робити, і вона знала, на який ризик вона йде. Тому вона й сказала своєму двоюрідному братові Мордохею:

“.. потім піду до царя, хоча це проти закону, і якщо загинути – загину”

Есф. 4:16

Слава Богу, що рішучість та сміливість Естері були винагороджені. Цар її вислухав, і народ був урятований.

Марія (Луки 1:26-56, 2:1-7)

4 жінки в Біблії, які ризикували життям для спасіння свого народу

Думаю, що ми дуже недооцінюємо, скільки мужності та сили духу треба було мати Марії. Вона була молода, вагітна і незаміжня. Можливо, в нашій сучасній культурі це не рідкість, проте 2000 років тому в Ізраїлі така ситуація могла означати смертний вирок. Найменшим із лих було життя у злиднях і ганьбі.

Марія усвідомлювала небезпеку свого становища, вона добре розуміла, що їй повірять мало хто, але вона вірила Богу, і це давало їй сили йти вперед. Яким був відгук Марії? Вона прославила Бога і вихваляла Його за милість і спасіння (Лк. 1:46-56). Марія повірила Богові, і Бог ужив її для того, щоб послати у світ Спасителя.

Йохаведа (Вих. 2:1-10)

4 жінки в Біблії, які ризикували життям для спасіння свого народу

Настав такий час, коли фараон наказав убивати всiх новонароджених хлопчикiв. І тодi одна жiнка здiйснила неможливий вчинок: вона приховувала свого маленького сина протягом 3 мiсяцiв. Коли далi приховувати дитину стало дуже ускладнено, вона поклала його у кошик i пуститила його плисти по течiї рiчки. Йохаведа довiрила Боговi у тому, що якимось чином Вiн збереже життя своєму синовi. І так i сталося!

Її хлопчика витягла з рiчки дочка фараона, а потiм його і виховувала у царському дворцi. Бiльше того, Бог зробив так, що пiсля того, як дочка фараона витягла його з води, Йохаведа могла годувати свого маленького сина.

Завдяки непохитному рiшучостi зробити те, що, вона вважала, було правильно, i завдяки її довiри до Бога, який був сильний порятовувати її сина, Йохаведа безстрашно не послухалася фараона i таким чином порятовала життя синовi. Але це не закiнчення iсторii. Пiзнiше її син Мойсей стане визволителем вiд рабства всього ізраїльського народу! – I все це стало можливим лише тому, що одна мати перед лицем небезпеки зробила те, що було правильно!

Ці жінки  – лише кілька прикладів серед багатьох жінок – героїнь віри, про які ми читаємо на сторінках Слова Божого. Чи не пошкодуйте часу – почитайте про них. Р Нам дуже потрібні жінки, які поклали б у своєму серці виконувати всяку правду всупереч будь-яким загрозам і небезпекам.

джерело: blagovestie.today

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *