20 маловідомих фактів про Біблію

 1. Біблія — ​​дивовижна Книга. Незважаючи на те, що вона одна з найдавніших книг і була написана кілька тисячоліть тому, проте і сьогодні вона залишається найвідомішою і книгою, яку найбільше читають у світі.
 2. Найдавніша з відомих нам Біблій — Соdex Vaticanus, написана грецькою мовою раніше 350 р. н.е., зберігається у Ватиканському музеї в Римі.
 3. Перше повне друковане видання Біблії англійською мовою було опубліковано в 1535 року в Антверпені під редакцією єпископа Майлса Ковердейла.
 4. Стародавній біблійний текст не мав поділів на глави і вірші. Прийняте нині поділ на глави було введено Кентерберійським єпископом Стефаном Лангтон. У 1214 році він розділив на глави текст латинської Вульгати і цей поділ було перенесено в єврейський і грецький тексти. Вірші були пронумеровані в XVI столітті, спочатку Сантес Паніна, в потім Робером Етьєном. Існуюча нині система глав і віршів вперше з’явилася в англійській Біблії 1560 року.
 5. Біблія є найбільш видавана в світі книга. Щоденний тираж Біблії складає 32876 примірників, тобто кожну секунду в світі друкується одна Біблія.

 6. В цілому на 2016 рік окремі книги з Писання переведені на 3223 мови, але повністю вся Біблія (Старий і Новий Заповіти) переведена тільки на 636 мов, серед яких і українська.
 7. Біблія без будь-якої реклами користується популярністю протягом майже 2000 років, будучи на сьогодні бестселером № 1.
 8. Біблія — ​​єдина книга в світі, створена колективом авторів, які ні в чому не суперечать один одному, хоча більшість з них не були знайомі один з одним і жили в різний час. Серед письменників Біблії — царі (Соломон, Давид), пастух (Амос), лікар (Лука), рибалки (Петро та Іван), пророки (Мойсей, Ісая, Данило), полководець (Ісус Навин) і т. д. — всього 40 авторів. Вони жили в різний час, мали різну освіту і соціальне становище, належали до різних національностей і культур.
 9. Біблія тримає рекорд по тривалості її створення. Книги, що становлять Біблію, писалися з XV століття до Р.Х. по 1 століття від Р.Х., тобто протягом 1600 років!

 10. Біблія є книгою, яку найчастіше крадуть в магазинах.
 11. Найстаріша людина, описана в Біблії, — Мафусаїл. Він помер у віці 969 років.Слова: «Не бійся» з’являються в Біблії 365 разів, за кількістю днів у році. Слово «християнин» з’являється тільки в 3 рази в Біблії.
 12. У шостому столітті було прийнято говорити, «Господь благослови» людині, яка чхнула. Тоді вважалося, що так з тіла виходить зло.
 13. Біблія містить 100 позитивних висловлювань про праву руку. Вважалося, що ті, хто праворуч від Христа буде успадковувати землю. Ті, хто зліва будуть горіти в пеклі! Вважається, що диявол літає навколо лівого плеча людини.
 14. Незважаючи на величезний попит і шанування, Біблія є і самою переслідуваноюв світі. Історія не знає прикладів, щоб протягом 2000 років проти якої б то не було книги видавалося стільки законів, порушння яких карали б смертю.

 15. У зв’язку з тим, ім’я Жанни д’Арк (Joan of Arc) співзвучно з Ноєвим ковчегом (Noan`s Ark), 12 відсотків американців були впевнені, що Жанни д’Арк є дружиною Ноя.
 16. Зрада Іуди оцінюється в суму, еквівалентну 4-місячного окладу робітника.
 17. Біблія є самою коментованою книгою. Тільки в Оксфордської бібліотеці зібрано на одне 1-е Послання апостола Іоанна таку кількість робіт, які займають приміщення в 20 кв. м.

 18. Чтоби прочитати Старий Завіт, необхідно 38 годин і 11 годин, щоб прочитати Новий Заповіт.
 19. Біблія поки що не має перекладу на шотландську мову. Однак існує переклад Нового Завіту під авторством Вільяма Лорімера. Він примітний тим, що мова сатани передана звичайною англійською мовою.
 20. У 1631 році в одному англійському видавництві вийшла Біблія з грубою помилкою. В одній з десяти заповідей була пропущена частка «не», через що вона стала звучати як «чини перелюбу». Видавці були оштрафовані й позбавлені ліцензії, а майже весь тираж вдалося вилучити та знищити, однак кілька примірників збереглися в приватних колекціях і великих бібліотеках.

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: