Як подолати страх та тривогу: 7 способів з Біблії

Зі страхом стикається абсолютно кожна людина. У когось страхи викликані певними обставинами в минулому, хтось взагалі до кінця не розуміє, чому він боїться тих чи інших речей.

У будь-якому випадку страх ніколи не робить цілющого впливу, він сковує, і не дає рухатися в потрібному напрямку.

Страх значно відрізняється від почуття самозбереження, необхідного нам, щоб вижити. Найчастіше ми боїмося того, що ніколи не станеться.

Це не дозволяє нам жити наповненим і плідним життям. Іншими словами, все в нашій голові. Але як боротися зі страхами, навіть якщо є усвідомлення, що він шкідливий? Нижче ми привели 7 способів подолати свій страх за допомогою фрази «Я можу».

1. Визначте для себе «дзвінок — попередження». Кожен раз, коли ви думаєте або говорите: «Я не можу», звертайте увагу на нагадування. Це не означає, що ви зробили щось не так. Якраз навпаки. Ви визначили те, що можна швидко змінити.

2. З’ясуйте, чому ви думаєте, що не зможете? Це щось дійсно неможливе? Або це «Я не можу» через страх, минулого болю і нестачі сміливості? Зрештою, ніхто не хоче підписуватися на ще більший біль і страждання. Це правда, навіть не дивлячись на те, що Бог часто використовує випробування і негаразди, щоб все більше і більше вдосконалювати нас. У

період тривоги й страху читайте кожен день місця Писання про віру, згадайте обітниці Бога для вас.

3. Пам’ятайте, що Бог хоче зробити вас сильнішими. З чим ви зіткнулися зараз? Чи може Бог використати це на благо і для Своєї слави у вашому житті? Так! Подумайте, що хорошого це може привнести й сфокусуйтеся на плюсах. Павло писав:

«Бо що ж, що не вірували деякі? Чи ж їхнє недовірство знищить вірність Божу? Зовсім ні! Бож Бог правдивий, а кожна людина неправдива, як написано: Щоб був Ти виправданий у словах Своїх, і переміг, коли будеш судитися» (Рим.3 : 3-5).

Також в Біблії сказано: «Майте, брати мої, повну радість, коли впадаєте в усілякі випробовування, знаючи, що досвідчення вашої віри дає терпеливість. А терпеливість нехай має чин досконалий, щоб ви досконалі та бездоганні були, і недостачі ні в чому не мали» (Якова 1: 2-4).

4.Стверджуйтесь в одкровенні про Божу турботу.

Бог дає нам благодать і силу завжди, коли ми в цьому потребуємо. Просто попросіть. Б

ог піклується про вас, кожен день повторюйте це. Нехай це стане істиною для вас.

5.Замініть фразу «Я не можу» на «Я можу». Кожен раз, коли ви думаєте, що не зможете, говоріть собі «Я можу». Не важливо, якщо ви відчуваєте інше в цей момент. У Біблії написано:

«Я все можу в Тім, Хто мене підкріплює».

Далеко не всі думки в нашій голові є правдою. Тому, якщо ми хочемо жити наповненим життям, в наших же інтересах замінити брехню на істину.

6.Поводьтесь так, ніби страху вже немає. Фізіологічні й емоційні реакції людини взаємопов’язані. Навіть якщо ви не відчуваєте себе так, як хочете в цей момент, ви можете удати, і це поступово приведе у відповідність ваші внутрішні відчуття.

Найкращий свідомий шлях до набуття бадьорості — сидіти з бадьорим виглядом, говорити й діяти так, ніби ви переповнені бадьорістю. Щоб відчувати себе сміливим — дійте так, ніби ви натхненні сміливістю.

Якщо ви напружите всю свою волю, напад страху зміниться припливом мужності.

 

7.Живіть тут і зараз. Лякати себе страшним майбутнім одне з найбезглуздіших занять. Тягар минулого, і вантаж майбутнього, який людина звалює на себе, виявляється настільки важким, що змушує спотикатися навіть найсильніших. Як боротися зі страхом майбутнього?

Найкраще — це жити справжнім, насолоджуватися сьогоденням і сподіватися на краще майбутнє.

Навіть, якщо воно не виявиться таким, у всякому разі ви не зможете дорікнути себе в тому, що зіпсували ще й сьогодення, своїми тяжкими переживаннями.

джерело: cherkasu.com

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: