Християнка з Індонезії, яка вижила після нападу на церкву продовжує благовістити

Християнка з Індонезії, яка вижила після нападу на церкву в 2018 році, продовжує благовістити мусульманам.

13 травня 2018 року в результаті теракту в Центральній п’ятидесятницької церкви в другому за величиною місті Індонезії Сурабая загинули 10 осіб, один член церкви отримав опіки понад 85% тіла. Отримавши опіки віруюча, Фенні Сурьяваті все ще проходить процес реабілітації і навіть намагається використовувати шрами від опіків, щоб благовістити своїм сусідам-мусульманам.

За словами офіційного представника «Голосу мучеників-Корея» Хен Сук Фолі, Фенні Сурьяваті стояла у сходового майданчика біля головного входу до Центральної п’ятидесятницької церкви міста Сурабая вранці 13 травня 2018 року, коли чорний мікроавтобус протаранив ворота церкви, вдаривши двох працівників парковки. П’ять бомб, закладених в автомобілі, вибухнувши утворили вогненну кулю, запаливши газові баки п’яти автомобілів і 30 мотоциклів, припаркованих неподалік.

«Я відчула жар по всьому тілу, — сказала Фенні запинаючись, згадуючи про вибух. — Я просила людей про допомогу».

Полум’я вразило 85% тіла Фенні, включаючи велику частину її обличчя. Вона сказала, що ніколи не забуде відчуття чогось, що стікає по її шкірі в той час, як інші члени церкви намагалися погасити полум’я, що спалює її плоть.

Оскільки полум’я охопило вхід до церкви, пастор Йонатан Біанторо Вахоно провів 1300 віруючих, які перебувають на той момент всередині будівлі церкви до задніх дверей.

Фенні перенесли в район евакуації, де вона зустрілася зі своєю дочкою Клариссою, чоловіком Еррі і тіткою. У момент вибуху Еррі знаходився всередині церкви, а Кларисса стояла біля сходів на другому поверсі. Вона обпекла лоб, живіт і руки, а з рота кровоточило від осколкового поранення.

Християнка з Індонезії, яка вижила після нападу на церкву продовжує благовістити

Фенні поки не може обійняти свою дочку Клариссу через чутливість обпаленої шкіри

Один їх парафіян церкви посадив Фенні та Клариссу на заднє сидіння свого автомобіля і помчав до найближчої лікарні, не знаючи, чи виживе Фенні.

У лікарні лікарі помістили Фенні в ванну з теплою водою, щоб зупинити поширення опіків і наклали шви на відкриті рани над очима і на верхній губі. Потім вони відвезли її на операцію з видалення осколків з різних частин її тіла.

Християнка з Індонезії, яка вижила після нападу на церкву продовжує благовістити

На її ногах залишилися шрами з обрисами сандалій, в які вона була взута в той ранок.

«Один великий осколок пробив мені ліву сторону, — сказала вона. — Слава Богу, він не зачепив легені ». Лікарі кілька годин перев’язували їй опіки.

Згодом обпалена шкіра Фенні затверділа. Кожні чотири дні їй вводили знеболювальні препарати, щоб лікар міг акуратно видалити мертву шкіру. 21 раз їй довелося пройти цю процедуру; Лікарі не змогли зробити трансплантацію шкіри, тому що здорової шкіри на її тілі було недостатньо. Протягом трьох місяців перебування Фенні в лікарні пастор Йонатан і члени її церкви регулярно відвідували її у відділенні інтенсивної терапії, щоб підбадьорювати її в молитві і словах розради.

Після того, як вона виписалася з лікарні два рази в тиждень протягом декількох місяців Фенні отримувала фізіотерапію, щоб відновити м’язи. Процес одужання просувався повільно і болісно.

«Гоніння несуть страждання, але що я можу зробити? — сказала вона. — Я повинна жити далі, незважаючи на наслідки».

Християнка з Індонезії, яка вижила після нападу на церкву продовжує благовістити

Пастор Йонатан очолив зусилля по відновленню Центральної п’ятидесятницької церкви Сурабая, додавши більш міцні ворота і захисний бар’єр. Піклуючись про безпеку членів церкви, він також хоче, щоб оточуючі побачили, що вони залишаться вірні Христу незважаючи ні на що.

Представник «Голосу мучеників-Корея» Хен Сук Фолі зазначає, що на сьогодні рухливість Фенні як і раніше обмежена через гіперчутливість шкіри. На її ногах залишилися шрами з обрисами сандалій, в які вона була взута в той ранок, як постійне нагадування про нещасливий день і про всі малоприємні наслідки вибуху.

За словами Фенні, вона навчилася любити своє обличчя з рубцями, яке відбивається в дзеркалі, але це зайняло чимало часу. Вона визнає, що було важко подолати початковий шок і сором від нового обличчя. Вона досі працює над собою, щоб подолати страх і занепокоєння, які виникають кожного разу, коли вона виходить з дому, але вона сказала, що воліла б пробачити винним.

Фенні втратила контроль над кожним аспектом свого життя, зараз вона сильно залежить від допомоги своїх близьких, головним чином чоловіка Еррі, який допомагає їй справлятися з щоденними труднощами. Їй потрібна допомога в купанні і перевдяганні кожен день, вона вже змирилася з тим, що їй доводиться носити кожен день дуже широкі сукні, щоб тканина не прилипала і не чіплялася за її тендітну шкіру.

Християнка з Індонезії, яка вижила після нападу на церкву продовжує благовістити

Центральна п’ятидесятницька церква Сурабая — одна з трьох церков Індонезії, які зазнали нападів радикальних мусульман 13 травня 2018 року.

Найскладніша частина її нового життя, за словами Фенні — необхідність уникати фізичного контакту. Обійми Кларисси зараз занадто болючі.

Представник Фолі говорить, що Кларисса, яка вже ходить до п’ятого класу, майже не відчуває болю від отриманих травм.

«Вона хоче стати лікарем коли виросте, щоб допомагати людям, що страждають подібно її мамі, за яких вона молиться щодня», — говорить представник Фолі.

Пошкоджені в результаті вибуху частини будівлі Центральної п’ятидесятницької церкви Сурабая були відремонтовані, а біля входу в будівлю встановлені великі і міцні ворота і новий захисний бар’єр. «Церква продовжує проводити богослужіння і продовжує любити мусульман, що живуть по сусідству. Пастор Йонатан заявив, що не боїться чергового нападу ».

«Голос мучеників-Корея» продовжує надавати допомогу Фенні по покриттю медичних витрат на реабілітацію, а також іншим постраждалим від вибухів.

за матеріалами: invictory.org/

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: