Християнин в Черкасах проводить безкоштовні курси для хлопчиків «Мудрий тесля»

Віталій залишився без батька, коли йому було два роки. Хлопчика виховувала мама і бабуся. Навчити робити щось своїми руками не було кому. Він опановував все сам, а коли виріс створив безкоштовні заняття для хлопчиків у майстерні “Мудрий тесля.

В Україні у 22 рази зросла кількість матерів – одиначок за 15 років. Як результат — виникло покоління, яке не знає ролі батька в сім’ї. Проблема особливо гостро стоїть для хлопчиків, які в майбутньому створять свої сім’ї.

«Вдома була одна банка з інструментами, і це була закрутка, плоскогубці і невеличкий молоточок. І коли, в нас щось ламалося, ми просто переставали цим користуватися. Тобто, якщо тік кран, бабуся намагалася підмотати його якимись ганчірками, та він все одно тік. Навіть, якщо мої іграшки ламались, то зазвичай я їх розбирав, і не міг зібрати», — каже керівник майстерні “Мудрий тесля” Віталій Андрієць.

З віком Віталій навчився гарно майструвати власними руками, і захотів передати ці знання сину. Щоб дізнатися, як краще це зробити — запитав про досвід спілкування з батьками своїх друзів.

Християнин в Черкасах проводить безкоштовні курси для хлопчиків "Мудрий тесля"

«І вони поділилися, що в когось батько був, але дуже багато працював, майже не бачив його вдома, в когось батько пиячив і все виховання — це налупашити, коли настрій поганий. І тоді ми побачили, що  навіть якщо ти будеш батьком, ти можеш втратити контакт з дитиною», — відзначає Віталій.

Виявилося, що в оточенні Віталія і його друзів є багато дітей, які ростуть без батька. Так і з’явилася ідея створити безплатні курси для хлопчиків під назвою “Мудрий тесля”.

«Це мій біль, мені зрозуміло, що відчуває хлопець коли йому 8, 10, 12 років і в нього взагалі немає прикладу чоловіка, людини, яка покаже, що руками можна зробити, або дати якусь пораду, а поговорити просто, або підбадьорити просто так, по-чоловічому», — каже Віталій.

Християнин в Черкасах проводить безкоштовні курси для хлопчиків "Мудрий тесля"

Заняття Віталій розпочинає з короткого вступу. Розповідає який має бути справжній чоловік за християнськими принципами. Далі хлопці навчаються майструвати. Майже завжди роблять практичні речі — такі, щоб згодилися у господарстві. Мами учнів таким курсам радіють.

«В нас вдома неможливо знайти ні одного гвіздка, ні однієї дощечки, вони всі використані. Він тільки й живе від гуртка до гуртка. Я вже можу «шантажувати» сина (сміється) Кажу: «Якщо не зробиш уроки — не підеш на гурток.» Йому дуже подобаються заняття. І у нас уже з’явилися вдома речі з дерева, які він зробив сам», — говорить мама учня майстерні “Мудрий тесля” Інна Поліщук

.

Унікальна майстерня працює вже другий рік, спочатку туди запрошували хлопчиків, в сім’ї яких немає батька. А потім розширили коло, адже в сучасному світі, батьки часто дуже завантажені, і не завжди мають час приділити сину. Тому, запросили всіх, хто відчуває у цьому потребу.

«Йому дуже подобається те, що він тут знаходиться у такій спільноті хлопців, які всі щось своє роблять. Їх там вчать правильно забивати гвіздочка, правильно майструвати. На те, на що не вистачає часу чи терпіння у нашого тата, тут відшліфовують досконало», — каже мама учня майстерні “Мудрий тесля” Любов Луханіна.

Охочих навчатись у майстерні багато. В черзі може бути до 30 дітей. Хлопці із задоволенням міняють гаджети на рубанок і дриль.

«Мені подобається пиляти, свердлити. Я прийшов сюди, бо дідусь мені лишив спадок. Більша частина балкону у нього різних дрилів та пил», — говорить учень майстерні “Мудрий тесля” Костя.

Християнин в Черкасах проводить безкоштовні курси для хлопчиків "Мудрий тесля"

«Такі заняття — вони заспокоюють дитину. Дитина відчуває себе в безпеці, бо поряд є дорослий, який розуміє, що він робить, і наповнює цю дитину чимось новим, той, який приділяє увагу, навчає. І головне, що дитина готова сприймати, їй потрібна увага в першу чергу. Такі заняття можуть бути корисними, як для психічного, так і для фізичного розвитку такої дитини», — говорить фахівець з соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Кіташова

За роки Незалежності кількість українських дітей зменшилася удвічі, з 14 млн. до 7-ми.  Чверть дітей виховуються в проблемних сім’ях, де відсутні любов, повага та взаєморозуміння між батьком та мамою. Вони  піддаються таким явищам, як алкоголізм, наркоманія та насильство. І понад 4 млн. дітей росте без рідного батька.

«Ми маємо розуміти, що мати — це тепло, це безумовна любов, це прийняття за будь-яких обставин людини. Батько в цьому плані — він більш структурований. Батько бачить види діяльності, дозволяє оволодівати цими видами діяльності. Він, якби формує мотивацію досягнення!», — каже кандидат психологічних наук Наталія Шавровська.

Дослідники говорять, що хлопчики, виховані матерями, що не мали у дитинстві перед очима прикладу активного і мужнього батька, мають слабо виражене чоловіче начало, невиразно усвідомлюють свою чоловічу роль у сім’ї і суспільстві, схильні до залежності від інших, рідко проявляють наполегливість і невпевнено відчувають себе в спілкуванні з однолітками. Таким дітям потрібний приклад.

«Можна спиратися на приклад власного батька — дідуся. Можна використовувати приклад, наприклад тренера. Тобто просто, щоб у житті дитини був чоловік, який симпатичний мамі, але не в сексуально-інтимному. Проте щоб вона вбачала в ньому приклад справжнього чоловіка. І щоб була можливість у дитини з ним спілкуватися», — говорить Наталія.

Модель ідеальної сім’ї — це коли є мама, тато та діти поряд. Проте так буває не завжди. Чи не найбільше у такій ситуації страждають діти. І наш обов’язок допомогти їм знайти той приклад, який дасть сили і вміння бути гарними батьками в своїй майбутній сім’ї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: