Християни – в Америці

За останні 15 років в США в’їхало більше християн, ніж мусульман, причому чисельність мусульманських іммігрантів різко впала при новому президентові Трампу, згідно з даними нового статистичного звіту,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Християни - в АмериціПотік християн, що іммігрують в США, дещо перевищив потік мусульман, при цьому сумарна чисельність тих і інших їх зросла в останні роки. Розрив між цими двома потоками помітно збільшився на користь християн після введення заборони на в’їзд для громадян шести великих країн мусульманської більшості, введеного адміністрацією президента Трампа. За даними звіту, опублікованого відомим соціологічним центром Pew Research Center, в загальному потоці іммігрантів за 2017 рік було 43 відсотки мусульман і 47 відсотків християн, в той час як в попередньому, 2016 році, пропорція була зворотною – 44 відсотки християн і 46 відсотків мусульман.

У той же час, за даними Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), після відносно стабільного припливу іммігрантів в період з 2012 по 2015 рік, річний приплив новоприбулих в США помітно зріс і досяг 97 тисяч в 2016 році. Збільшення припливу іммігрантів (всі вони в американських звітах іменуються «біженцями», хоча серед них чимало заможних переселенців з економічних мотивів) сприяло рішенню адміністрації колишнього президента Барака Обами про прийом біженців з охоплених війною регіонів, особливо з Іраку, північної Африки і Сирії . Втім, навіть з урахуванням пікових значень 2016 року, цифри імміграції при президенті Обамі були значно нижче, ніж в деяких інші періоди історії США – зокрема, в 1990-і роки після розпаду Радянського Союзу, коли приїжджало мінімум 100 тисяч на рік.

У 2017 році країна прийняла набагато менше іммігрантів, ніж в 2016 році, як свідчать звітні дані Держдепартаменту США. Це сталося завдяки обмеженням на імміграцію, введеним адміністрацією Трампа. Нові статистичні дані, опубліковані центром Pew Research, показують, що з 2002 року частка християнських іммігрантів безперервно зростала по відношенню до частки мусульманських іммігрантів. Філіп Коннор (Phillip Connor), старший співробітник центру Pew Research, вказує, що за останні 15 років в США в’їхало близько 425 тисяч християн, що становить 46 відсотків від загального припливу іммігрантів. За той же період в країну в’їхало близько 302 тисяч мусульман, на їх частку припадає 33 відсотки загального припливу «біженців». Що стосується послідовників інших релігій, то в загальному потоці за цей період їх налічується близько 170 тисяч, включаючи 55 тисяч індуїстів, 50 тисяч буддистів, 20 тисяч осіб з нез’ясованою або відсутньою релігійною приналежністю (серед цих останніх переважають вихідці з Куби і з В’єтнаму), є також представники цілого ряду інших релігій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *