Хоче рятувати життя: черкащанка протягом 15 років здає кров

Яна Коваленко з Черкас — донорка зі стажем. Вона вперше здала кров 15 років тому — побачила повідомлення в соцмережі, що потрібна кров для порятунку дитини. Тепер робить це регулярно, за донацію гроші не бере, бо вважає це своїм громадянським обов’язком.

«15 років тому я побачила в соціальні мережі, що потрібна кров маленькому хлопчику. У мене рідкісна кров — четвертої групи, я тоді прийшла й відтоді почала здавати».

У День донора, який в Україні відзначають 14 червня, Яна Коваленко також прийшла до центру переливання крові, аби підтримати чиєсь життя.

Розповідає, що донація — важлива й відповідальна справа, готуватися слід завчасно. Потрібно дотримуватися суворої дієти протягом двох днів. Втім, зізналася донорка, найбільше хвилюється, щоб аналізи були задовільні:

«Сьогодні загальний аналіз в нормі, а на гемоглобін трохи не підходить для здавання крові, але на плазму — все нормально».

Рятувала дитину, тепер підтримує чиєсь життя: як черкащанка здає кров

Зі слів Яни, для неї кожна донація особлива:

«Я щораз, коли здала кров, виходжу звідси і думаю про те, що комусь допомогла і мені приємно так стає».

Шкодує лишень через те, що через особливості здоров’я кров вона може здавати лише чотири рази на рік. Сьогодні був її 17- й раз. Нині Яна не знає, хто конкретно скористається її допомогою, але вірить, що таким простим для неї способом вона рятує чиєсь життя.

«Коли я звідси виходжу, я мов на крилах. Траплялося дуже часто, що мені телефонували, і бабуся хлопчика того передзвонила, і мені подякували. Бабуся тоді плакала, і я плакала. Це було дійсно так чуттєво… мурашки по шкірі навіть зараз, я пам’ятаю».

джерело:suspilne.media

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: