Влада Судану скасувала закон «про відступництво». Місцеві християни називають це дивом

Християни Судану називають справжнім дивом скасування жорсткого закону «про відступництво» в країні. Згідно з цим законом, суданські християни протягом багатьох років платили своїм життям за віру в Ісуса Христа. Правозахисники закликають молитися про те, щоб цей рух до релігійної свободи не було зупинено.

Християнські правозахисники вітають рішення уряду Судану скасувати закон «про відступництво» і називають це справжнім дивом. В рамках цього закону християни протягом багатьох років зазнавали переслідувань.

Існувало суворе обмеження свободи віросповідання — прийняття християнства в цій ісламській країні вважалося тяжким злочином. Втратити свободу можна було за одне лише обговорення християнських істин. Покаранням за відступництво при колишньому ісламському уряді була смертна кара. У минулому судові процеси проти суданських християн неодноразово потрапляли в поле зору міжнародної спільноти.

Так в 2014 році Меріам Ібрагім була засуджена до 40 ударів батогом і страти за те, що вийшла заміж за християнина. Хоча Меріам була християнкою, її звинуватили в відступництві, тому що її батько був мусульманином, і, отже, вона також повинна була слідувати релігії батька

. Жінка відмовилася відректися від Христа і народила, чекаючи винесення вироку в камері смертників. Але пізніше її звільнили, і вона втекла до Італії. За скасуванням жорстокого закону стоїть рішення перехідного уряду, який змінив диктатуру Омара аль-Башира, поваленого торік.

«Судан роками йшов у бік посилювання ісламського права і обмеження свободи віросповідання. Сьогодні ж цей напрямок змінився на протилежний. У повітрі запахло свободою », — розповів Пол Робінсон, генеральний директор організації Release International, яка підтримує переслідуваних християн.

Пол Робінсон також зазначив, що декриміналізація віровідступництва в Судані була «величезним кроком до релігійної свободи в країні, де християни регулярно піддаються переслідуванням»:

«Ми закликаємо християн молитися про те, щоб свобода віросповідання в Судані не була зупинена її противниками. Ми очікуємо, що фундаменталісти так просто не здадуть свої позиції. Будь ласка, моліться про те, щоб свобода восторжествувала, і щоб голос християн був почутий при новій адміністрації … »

За матеріалами: inlight.news

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: