27 Віршів з Біблії про плоди Духа Святого

Існує багато невірних уявлень про те, ким є Святий Дух. Дехто розглядає Його як містичну силу. Інші вважають, що це просто безлика сила, яку Бог дає послідовникам Христа. Що ж Біблія говорить про те, ким насправді є Святий Дух? Якщо коротко, то Біблія стверджує, що Святий Дух є Богом. Біблія також каже нам, що Святий Дух – це Особа, Істота, третя «Особа» Трійці, яка володіє розумом, почуттями та волею. Лише будучи Богом, Святий Дух може діяти як Утішитель і Порадник, якого Ісус обіцяв нам дати.

 1. Псалмів 139:7-8 – «Куди піду від Твого Духа і куди втечу від Твого обличчя? Якщо піду на небо, — Ти там. Якщо зійду в ад — і там Ти».
 2. 1 Коринтян 2:10-11 – «Нам це Бог відкрив через Свого Духа, бо Дух досліджує все, навіть глибини Божі. Бо хто з людей знає те, що є в людині, крім духа людини, який живе в ній? Так само й Божого ніхто не пізнав, хіба тільки Дух Божий».
 3. Ефесянам 1:13-14 – «У Ньому й ви, почувши слово правди, Радісну Звістку нашого спасіння, та повіривши в Нього, були відзначені печаттю, Святим Духом обітниці, Який є завдатком нашої спадщини для викуплення придбаного, для прославлення Його величі!».
 4. Івана 14:16 – «І Я попрошу Отця, і дасть вам іншого Утішителя, щоб навіки перебував з вами».
 5. Івана 14:26 – «А Утішитель — Дух Святий, Якого Отець пошле в Моє Ім’я, Той вас навчить усього і пригадає вам усе, що Я вам говорив».
 6. Івана 15:26 – «Коли [ж] прийде Утішитель, Якого Я вам пошлю від Отця, Дух Істини, Який походить від Отця, то Він засвідчить про Мене».

Святий Дух дається віруючим як «перший внесок», щоб гарантувати нам, що, будучи Божими дітьми, ми сповна отримаємо свою спадщину. Святий Дух нам дається для підтвердження того, що ми належимо Богові, Який дарує нам Свого Духа «благодаттю через віру». Завдяки дару Духа, Бог оновлює та освячує нас. Він виробляє в наших серцях такі почуття, надію та бажання, які є доказом того, що ми прийняті Господом, що Він вважає нас Своїми дітьми, що наша надія є справжньою й наше викуплення та спасіння гарантовані так само, як печать гарантує виконання волі або угоди. Бог дарує нам Свого Святого Духа як певну запоруку того, що ми назавжди належимо Йому та будемо спасенні в останній день. Доказом присутності Духа є змінене Ним серце, що веде до покаяння, плоди Духа, відповідність Божим заповідям і волі, прагнення до молитви та прославляння Бога і любов до Його народу. Це все є доказом того, що Святий Дух оновив серце християнина й відзначив печаттю до дня викуплення.

Християнське життя – це боротьба проявів гріховної природи із плодами Святого Духа. Будучи грішними людськими істотами, ми як і раніше перебуваємо у плоті, що прагне до гріха (Римлянам 7:14–25). Однак прийнявши Христа, ми сповняємося Святим Духом, Який приносить плоди і дає нам силу перемогти свою гріховну природу.
Як наше гріховне єство приносить певні плоди, що демонструють нашу природу, так і Святий Дух приносить плоди, що відображають Його природу.
27 Віршів з Біблії про плоди Духа Святого

 1. 2 Коринтянам 5:17 – «Отже, хто в Христі, той нове творіння; давнє минуло, — ось постало все нове!».
 2. Филип’янам 4:13 – «Усе можу в Тому, Хто мене зміцнює, – в Ісусі Христі».
 3. Галатам 5:19–21 – «Учинки тіла очевидні, а саме: перелюб, розпуста, нечистота, безсоромність,ідолослужіння, чародійство, ворожнеча, сварки, заздрощі, гнів, суперечки, розділення, єресі, злоба, пияцтво, гульня і тому подібне. Попереджаю вас, як і раніше попереджав: хто таке робить, Божого Царства не успадкує!».
 4. Галатам 5:22–23 – «Плід же Духа – любов, радість, мир, довготерпіння, ласкавість, доброта, віра, лагідність, стриманість. На таких немає Закону!».
 5. Івана 15:4-5 – «Перебувайте в Мені, а Я – у вас. Як галузка не може приносити плоду сама по собі, якщо не буде на виноградній лозі, так і ви, якщо не будете перебувати в Мені. Я є Виноградна Лоза, ви – галузки. Хто перебуває в Мені, а Я в ньому, той приносить рясний урожай, бо без Мене не можете робити нічого».
 6. Ефесянам 5:9 – «Адже плід світла – в усякій доброті, праведності й правді».
 7. Колосян 3:12 – «Отже, зодягніться, як обрані Богом, святі й улюблені, у щире милосердя, доброту, покірність, лагідність, довготерпіння».
 8. Римлянам 5:1-2 – «Отже, виправдавшись вірою, маємо мир з Богом через нашого Господа Ісуса Христа, через Якого ми вірою одержали доступ до тієї благодаті, в якій перебуваємо і хвалимося надією на Божу славу».
 9. Галатів 5:16 – «Кажу: живіть духом, і не чинитимете пожадань тіла».
 10. Колосян 1:10 – «Щоб ви поводилися гідно Господа, аби догодити Йому в усьому, приносити плід кожною доброю справою та зростати в пізнанні Бога».
  27 Віршів з Біблії про плоди Духа Святого
 11. Якова 3:17-18 – «А та мудрість, що згори, насамперед чиста, потім мирна, лагідна, покірна, повна милосердя і добрих плодів, безстороння, нелукава. Адже плід праведності сіється в мирі — і творцями миру».
 12. 1 Коринтян 13:4-7 – «Любов довго терпить, любов милосердна, не заздрить, любов не величається, не гордиться, не поводиться непристойно, не шукає свого власного, не спалахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; усе переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить».
 13. 2 Петра 1:5-7 – «Тому докладіть усі старання, покажіть у вашій вірі чесноту, а в чесноті — пізнання, в пізнанні — стриманість, у стриманості — терпеливість, у терпеливості — побожність, у побожності — братерство, а в братерстві — любов».
 14. Від Матвія 5:9 – «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими названі будуть».
 15. Галатів 6:9 – «Роблячи добро, не втрачаймо запалу, бо свого часу пожнемо, якщо не ослабнемо».
 16. Ефесянам 4:2 – «З усякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, у любові підтримуючи одне одного».
 17. До Филип’ян 1:11 – «Наповнені плодів праведности через Ісуса Христа, на славу та на хвалу Божу».
 18. Римлянам 12:12 – «Тіштесь надією, утиски терпіть, перебувайте в молитві».
 19. Галатів 5:25 – «Коли духом живемо, то й духом ходімо!».
 20. Тита 3:14 – «Нехай же навчаються й наші дбати про добрі діла при конечних потребах, щоб безплодні вони не були».
 21. 1 Тимофія 6:11 – «Але ти, о Божа людино, утікай від такого, а женися за правдою, благочестям, вірою, любов’ю, терпеливістю, лагідністю!».
  27 Віршів з Біблії про плоди Духа Святого

Плоди Святого Духа є результатом Його роботи в житті християнина. Біблія ясно дає зрозуміти, що кожна людина сповняється Святим Духом у момент прийняття Ісуса Христа вірою. Одна з головних цілей роботи Святого Духа в житті християнина полягає у зміні цього життя. Святий Дух проводить у нас роботу, щоб ми відповідали образу Христа, ставали більш схожими на Нього.
Християнинові не завжди вдається демонструвати плоди Святого Духа. У цьому й полягає одна з найголовніших цілей християнського життя – поступово дозволяти Святому Духові приносити дедалі більше плодів у нашому житті та перемагати гріховні бажання. Плід Духа – це те, що Бог бажає бачити в нашому житті, і з допомогою Святого Духа це можливо!

Також, за посиланнями нижче, є перелік статтей, які, на нашу думку, свіввідносяться даній темі:

 1. 24 Вірші з Біблії про Хрещення Святим Духом та Його дари
 2. 20 Віршів зі Святого Письма про Духа Святого.
 3. Топ-15 Віршів з Біблії про дар молитви “іншими” мовами та дар тлумачення “інших” мов.
 4. 26 Віршів з Біблії про духовні дари віри, зцілення та дар розпізнавання духів.
 5. 28 Віршів з Біблії про духовні дари слова мудрості і слова знання, керівництва і учителювання.
 6. 31 Вірш з Біблії про духовні дари допомоги, потішання та милосердя.
 7. 21 Вірш з Біблії про дар пророцтва.
 8. 27 Віршів з Біблії про імена і титули Духа Святого.
 9. 28 Віршів з Біблії про віру.
 10. 15 Віршів зі Святого Писання про мир і душевний спокій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *