В Україні та світі відзначають День пастора і вшановують священнослужителів

Щорічно в другу неділю жовтня в Україні відбувається День пастора

Це час, коли громади мають змогу особисто подякувати своїм пасторам, приготувавши для них та їхніх сімей різноманітні сюрпризи.

В Україні вперше заговорили про День Пастора у 2019 році. Ініціатором виступив пастор і викладач УБТС Олександр Савич.

У світі жовтень призначений для вшанування священнослужителів з акцентом на День пастора, який відзначається цьогоріч 8 жовтня. Цей день покликаний надихнути пасторів та зміцнити їхнє служіння.

Жовтень у світі відзначається як Національний місяць вдячності священнослужителям — унікальний період, коли віруючі мають можливість виразити свою повагу та вдячність до пасторів, священників та інших духовних лідерів. Основна мета цього часу — сприяти культурі взаємної допомоги та підтримки між пасторами та їхніми громадами.

З ініціативи, що була започаткована в 1992 році, цей місяць відіграє ключову роль у психоемоційному здоров’ї священнослужителів. Пастори, що часто працюють у режимі “цілодобово”, заслуговують на особливу увагу та вдячність за свою невтомну працю.

З 24 лютого на пасторів лягло ще більше відповідальності. Прийшлося виконувати працю лікаря, водія, санітара, ріелтора, кухаря. Чимало служителів стали поруч з військовими й долучилися до служіння в якості капеланів. Бути пастором — це не лише почесно, але і дуже ризиковано і виснажливо. Тому пастори потребують уваги з боку церкви та суспільства.

День пастора в Україні — це не просто формальність, а важлива ініціатива, яка акцентує увагу на ролі пасторів у духовному житті громади. Це також нагода звернути увагу на те, що багато пасторів служать у декількох церквах, особливо у сільських районах, і їх важка праця заслуговує на визнання та підтримку.

джерело: sobor.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *