В Києві вдруге відсвяткували Всеукраїнський День подяки

У неділю на Хрещатику декілька тисяч людей. З двох сцен лунають спочатку пісні під симфонічний оркестр, потім промовці читають проповіді. Християни-протестанти святкують День подяки Богу. У першу чергу дякують за закінчення збору врожаю на полях, потім вже за все те хороше, що було у цьому році.

Учасник події, Олександр Тефтеев, каже — тут не тільки протестанти.

«У християн-протистантів є традиція: після збору врожаю проводять свято подяки. Я не знаю таких церков, де немає такого свята»,— каже Олександр.

Вперше на Хрещатику свято відзначати торік 18 вересня. Тоді головною зіркою дня став мотиваційний оратор і меценат Нік Вуйчіч, який зібрав ввечері на Хрещатику декілька сотень тисячі людей. У цьому році хедлайнер — голлівудський актор Стівен Болдвін.

Організатори кажуть, нічого спільного з американським Днем подяки їхнє свято немає. У США воно давно втратило релігійне коріння і стало загальнопоширеним. Співорганізатор Світлана Іскрук каже, що київські урочистості організовували понад 20 протестантських церков.

«Україна християнська країна, і у нас більшість людей християни. Проте навіть ті, хто не християни, а належить до інших конфесій, входять у всеукраїнську раду церков і релігійних організацій. Вони теж розуміють, що День подяки — це потрібний свято. Сьогодні це було звернення всіх релігійних організацій. Це іудеї, мусульмани і всі ті, хто кажуть, що варто встановити день подяки Богу- офіційним», — пояснює Світлана.

Не зважаючи на прохолодну погоду, людей на Хрещатику стає все більше. Хтось сидячи слухає концерт, а хтось розважається всередині майданчику. Тут є забавки для дітей, батути, розмальовки та розваги для сімейних пар. Наприклад, Ілля Вітченко з дружиною взяли участь у грі для сімей. У ній через питання одне одному молодих людей вчать спілкуватися та розмовляти про свої бажання та очікування.

«У нас там був столик. Можна було поставити питання дружині. Там підготовлена така бумажечка з питаннями для чоловіка, для дружини. Унас із дружиною така  романтична розмова вийшла. Мені подобається привід свята, бо у нашій культурі все ж таки не вистачає подяки і задоволеності тим, що ти маєш. Це по-перше правильний духовний закон, бо ті хто дякують, завжди отримують більше. У фінансах, стосунках, у будь-якій сфері», — каже Ілля Вітченко.

Одна з найбільших зон свята — дитяча. Дітям розмальовують обличчя та пропонують ігри різних рівнів складності. Одна із мам Олена Демедюк каже, що залюбки б послухала концерт, проте її сина від розваг не відірвати.

«Щоб пограти в футбол треба в інших іграх взяти участь і виграти жетончик, щоб пограти тут. Це призова зона. Ми з сином більш нікуди не потрапили — тільки тут залишалися, бо він у захваті. Не можу забрати його, а хотіла б ще піти подивилася, але не можу. Він тут грається, грається та грається», — розповідає жінка.

Також цього року для учасників свята встановили майданчики для скейбордистів, фестиваль вуличної їжі та запросили байкерів. Світлана Іскрук каже — команда організаторів прагне, щоб свято подяки таки стане національним.

«У нас свят дуже багато, а варто було б ще зробити день подяки, тому що чим більше вдячних людей, тим більше — усміхнених. І так взагалі краще в країні тоді жити», — додає Іскрук.

Розважальна програма тривала на Хрещатику до десятої вечора. За даними організаторів, свято відвідали понад 150 тисяч людей.

Автори – Вікторія Покатіс, Дар’я Проказа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *