В Черкасах відбувся майсер-клас з англомовного акторства

Здається, в Україні знову якийсь крутий повортот, який точно увійде в історію поряд зі словами модернізація та геніальність. Наша країна прогресує все більше і більше з кожним днем і це ніяк не пов’язано з інтеграцією. Просто нарешті ми перестали жити страхом, який був в українців на якомусь ментальному рівні, і почали робити те, чого нам завжди хотілося. Однією з таких речей є і здатність бути конкурентоспроможними на світовій арені. Тож, далі поговоримо про унікальну акторську студію, засновником якої виявився наш земляк.

постер

Нещодавно, 6 листопада, до Черкас завітав викладач акторської майстерності, актор та режисер ProEnglish Theatre (англомовний театр-студія, м. Київ), Алекс Боровенський. Цей креативний хлопець досягнув успіху і приїхав ділити його з близькими та рідними черкащанами. Захід відбувся в приміщенні черкаського театру PROtest. Алекс провів нереально крутий акторський майстер-клас (що є частиною промо-кампанії) англійською мовою і таким чином показав, як готують акторів ProEnglish Theatre.

gCR287gTezQ

Прийняти участь у майстер-класі та спробувати себе у ролі англомовного актора змогли усі бажаючі, адже захід проводився абсолютно безкоштовно.

GKMt4gC4zZQ

Після майстер-класу мені вдалося поспілкуватися з Алексом і він розповів багато цікавого.

 jc87H4XQXuk

  • Театр – це як система виживання Дарвіна: “Маєш талант і бажання працювати — виходиш на перший план. Але для цього потрібно, дійсно, працювати”, – запевняє Алекс.

 MhJqaSSEL3A

Оскільки Алекс є засновником англомовної drama school, то і репетиції відбуваються виключно англійською. Навіть під час перерви на каву студентам заборонено переходити на будь-яку іншу мову. Звісно, бажано, щоб знання мови були хоча б на рівні Pre-Intermediatе і вище.

Унікальність ProEnglish Theatre в тому, що він єдиний в Україні.

 N4oIXctUGQE

  • Алекс, розкажіть про заняття у вашій студії.

  • Це неймовірні відчуття, коли на три години ти потрапляєш у так зване занурення. До того ж, коли ти перебуваєш у оточенні людей, які говорять тільки англійською, то й твій рівень автоматично підвищується. Ми працюємо над вмінням виражати себе. Мова — це один з виразних засобів, але не єдиний. От сьогодні, на майстер-класі в Черкасах, ми працюємо фактично з тілом. Тобто, учасники тренінгу ввивають англійську тільки під час обговорення якогось питання.

  • QoN-ibyl_zoЗ чого все почалося?
  • У 2014 році ми офіційно стали театром-студією, до цього ж існували як театральний клуб. Зараз ми змінили форму і почали набирати групи, навчати їх і доводити до рівня, на якому можна показувати вистави.

  • Яка головна мета цього проекту? Адже, здається, це щось більше, ніж просто акторство.

  • Хочеться робити продукт, який, по-перше, існує в Україні, по-друге, він є конкурентоспроможним. Ми ставимо англомовні вистави, тож з ними можна їхати на міжнародні фестивалі. І, власне, наступного року ми плануємо везти нашу виставу в Німеччину. Хочеться показати, що і в Україні такий рівень існує.

  • Розкажіть про виставу, яку ваша команда везе в Черкаси.

  • Вистава “Something in the Mist” – це такий собі триллер за твором Сівена Кінга. Пстановка достатньо велика, адже на сцені грає 12 акторів. З нею ми вже були на фестивалі в Києві і отримали нагороду за найкращу виставу іноземною мовою. Тож, вирішили, що пора вже його кудись везти. Перше місто, яке ми обрали — це Черкаси, бо я сам родом з Черкас. Мені було дуже важливо привезти це туди, де я виріс, де навчався. В планах у нас є ще декілька великих міст України, щоб показати, що англомовна вистава може бути в нашій країні і що вона може мати свого глядача.
  • Чи траплялися ті, кому ідея англомовного театру в Україні не подобалася з якихось причин? Чи, можливо, все це з самого початку було приречене на успіх?

  • Звісно, в були ситуаціїї, коли театральні корифеї говорили мені: “Ну все у вас класно, але чому англійською? Хто до вас прийде?” І мені дуже хочеться змінити цю ситуацію. До того ж, цей рік, здається, рік англійскої мови, правда ж? Ми ж ніби євроінтегруємось кудись. Я вважаю, що мова міжнародного спілкування мусить існувати в Україні. Це ще одна приина, чому я хочу наші вистави по Україні.

  • Як сьогодні функціонує ProEnglish Theatre?
  • Зараз у нас є 7 груп. В основному, це студенти 20-25 років. Більшість з них приходять навіть не з метою стати професійними акторами, а просто для того, щоб випасти з реальності і отримати насолоду. У нас багато фрілансерів та людей з вільним графіком роботи, адже акторство, якщо це хобі, займає багато часу. Наші студенти займаються двічі на тиджень по 3-4 години і плюс додаткові репетиції, а якщо це гастролі, то і на них треба їздити.

  • Чи є на сьогодні актори, які вже пройшли навчання в ProEnglish Theatre?
  • Так, у нас є 12 чудових акторів, які пройшли навчання, витримали тренінги, які вистояли попри все, що їм довелося пережити.
  • Чи можливо навчитися всього, що потрібно гарному акторові?

  • Навчання навчанням, але треба до цього мати якийсь талант. Деякі наші студенти після шести місяців навчання знімалися в короткометражках, які були не лише в київській “Молодості”, а й на фестивалях у Каннах та Сан-Франциско. Ці хлопці були, справді, талановитими, але вони довго і наполегливо прауювали. Це і є основний секретний інградієнт успіху.

  • А чи можливо досягти успіху наполегливій і старанній людині, у якої, можливо, недостатньо таланту, але нереальне бажання вчитися?

  • Станіславський говорив, що будь-яку людину можна навчити грати на сцені. Моя особиста думка щодо цього така, що все ж, певні нахили мусять бути. В принципі, акторство наскільки багатогранне, що з будь-яким рівнем і здібностями ти можеш грати, але питання в тому, кого ти будеш грати. Театр, як система виживання Дарвіна: “Маєш талант і бажання працювати — виходиш на перший план. Але для цього потрібно, дійсно, працювати”.

uT4nG96U3ak

  • Який відсоток ваших студентів має шанси на акторську кар’єру?
  • Із 64 акторів, яких маємо зараз в групах, акторами стане максимум 3-4. І це нормальний коефіціент. Акторство розвиває людину всебічно: це робота з тілом, вміння спілкуватися з людьми, володіти голосом, керувати емоціями та відчувати ці емоції, а тому, ніколи не буде зайвим.

Отож, майстер-клас відбувся на “Ура”. І всі усаники, і сам Алекс лишилися задоволені та щасливі від такого атмосферного вечора. А свою виставу “Something In The Mist” Алекс та його команда покажуть вже 19 листопада за адресою вул. Смілянська 33, центр дитячої та юнацької творчості.

 

Квитки можна замовити за посиланням https://2event.com/uk/events/73374

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *