Семінар з історії християнства з Морісом Даулінг
“Всі віруючі були разом», «і кожен день однодушно у храмі» , «вони перебували в навчанні» – всі ці цитати описують першоапостольської церква, але як же це опис схожий на те , що в перші дні жовтня могли спостерігати учасники семінару під назвою «Історія християнства».
Семінар для лідерів молодіжного служіння проходив у смт . Покотилівка Харківської області з 1 по 5 жовтня 2013 року на базі християнського реабілітаційного центру «Милосердя». Кожен день разом з Морісом Даулінг ми могли здійснювати огляд історії Церкви, а також розглядати вплив на Церкву політичних, соціальних та економічних процесів в конкретний період часу.
Моріс Даулінг працює з Баптистською місією, здійснюючи регулярні поїздки до Східної Європи, щоб викладати історію Церкви, Старий Завіт, історію богослов’я і біблійні мови. Він протягом 35 років викладав в Ірландському баптистському коледжі при Королівському університеті Великобританії . І разом з нами на семінарі він зазначив 66 років з дня свого народження.
«Ecclesia semper reformanda est» – «Церква завжди потребує реформації» – з цих слів Моріс став викладати історію християнства. Саме ця думка пронизувала його подальше оповідання про Церкву. Проходячи по основних віхах історії, ми дізналися головні проблеми, з якими зустрічалися перші християни. Також змогли простежити розвиток християнських доктрин, знайомлячись з творами перших християнських апологетів і розглядаючи рішення Вселенських соборів. Ми ознайомилися з діяльністю реформаторів у ХVI столітті і вивчили особливості реформації в Англії. Моріс розповідав про розвиток місіонерства і місіології, а також про те, як здійснювалися переклади Біблії. Порушувалося питання впливу Церкви на суспільство, і обговорювалися взаємини Церкви і держави впродовж історії.
Говорячи про минуле християнства, ми не забували його сьогодення. Вивчивши вплив на Церкву ззовні в конкретний період історії, ми намагалися дати вірну оцінку того, що відбувається сьогодні, прагнули запропонувати шлях розвитку церкви, при якому вона впливатиме на сучасне суспільство, не втрачаючи свою ідентичність.
Англійський письменник Олдос Хакслі стверджував, що « уроки історії полягають у тому, що люди нічого не витягають з уроків історії». Будемо сподіватися, що своєю практичною діяльністю, а не просто на словах, ми все ж спростуємо ці слова і винесемо безліч уроків з історії християнства для потрібної реформації Церкви сьогодні. Але перш ніж їх втілювати, ми повинні розуміти, що зміни, в першу чергу, повинні відбуватися в нас. Варто кожному задуматися і задати собі кілька питань: Яка реформація потрібна саме мені ? Що я повинен змінити в собі, щоб стати інструментом у Божих руках?!
Катя Рубан
Джерело: zahristom.com