Святий Миколай — приклад для наслідування

19 грудня християни всього світу святкують день Миколая Чудотворця. Що ж це за особистість, що православні і католики звели його до лику святих? Чому ми можемо навчитися, дізнавшись більше про це свято?

Святий Миколай- реальна людина

Святий Миколай народився в 270 році нової ери на території сучасної Туреччини. Ще підлітком, хлопець вивчав Святе Письмо. Пізніше його звели в сан священика. Під час переслідувань християн Миколу посадили в тюрму. «Пошкоджені суглоби, хребет і кістки грудної клітини свідчать про муки, які він переніс в в’язниці — його катували на дибі», — розповів професор Луїджі Мартіно. Він проводив досліди над тілом святого.

Звільнили служителя, коли царем став імператор Костянтин. Святий знищував ідолів і руйнував язичницькі храми. Дожив він до старості і залишив після себе безліч легенд і переказів, які передавалися з вуст у вуста. Він роздавав майже всі гроші, залишаючи собі лише на найнеобхідніше.

Святий Миколай - приклад для наслідування

Звідки взявся Санта Клаус

За народними переказами саме Микола Чудотворець заклав традицію дарувати подарунки на Різдво. У місті Мірра, де він був єпископом, щороку в це свято самі бідні і нещасні люди знаходили біля своїх будинків золоті монети, дитячі іграшки та інші подарунки. Але, для всіх залишалося загадкою, хто ж цей благодійник. Згодом жителі створили образ літнього високого чоловіка в червоному костюмі з білою бородою. Він в санях, запряжених оленями спускається з гір і допомагає всім нужденним. Коли випадково відкрилося ім’я справжнього благодійника, його стали називати Святий Миколай або Санта-Клаус.

Святий Миколай - приклад для наслідування

Святий Миколай або Дід мороз

Традиція дарувати подарунки дітям на свято Миколая поширилася по Європі з середньовічної Німеччини. Її перейняли Австрія Польща і Україна.

Після революційних подій другої половини XIX століття в Галичині серед українських школярів виникла потреба в яскравому дитячому святі. Тому Святий Миколай став опікуном українських школярів. Згідно з постановою ЦК КПРС від 1937 на заміну Миколаю прийшов Дід Мороз, який дарує подарунки на Новий Рік. На Західній Україні, зате традиція зберіглася.

Святий Миколай - приклад для наслідування

Чи варто віруючим відзначати свято

Ми, як християни, можемо дарувати подарунки не тільки своїм дітям в день святого Миколая. Важливо заохочувати і їх самих до благодіяння. Поруч є ті, хто також потребує нашої любові.

І ще варто пам’ятати, ми не поклоняємося Святому Миколаю, як «святому угоднику», бо «Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус» (1 Тім.2: 5). Свято хороший привід для добрих справ, які ми можемо здійснювати кожен день.

джерело: gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: