Справжня любов: як показати світові любов Христа у День святого Валентина

У це свято, присвячене любові, ми маємо чудову нагоду нагадати людям про Христа – Того, Чия любов є найбільшою і незмінною.

Сонет Елізабет Баррет Браунінг під назвою «Як я люблю тебе?» є одним із найвідоміших віршів про любов в історії. Її сонет починається зі слів, які стали культовими: «Як я люблю тебе? Дозволь сказати». Хоча цей вірш передає її любов до чоловіка, люди продовжують використовувати ці слова, щоб висловити свої романтичні почуття до інших.

Браунінг любила свого чоловіка, але ніщо не може зрівнятися з любов’ю Бога до нас. Святе Письмо говорить, що Бог виявив Свою любов до нас, пославши Свого Єдинородного Сина померти за нас, щоб ми могли отримати вічне життя, повіривши в Нього (Івана 3:16).

На відміну від людей, які схильні любити умовно, Божа любов є безмірною та безмежною (Ефесян 3:17-19).

У цей День всіх закоханих віряни можуть допомогти іншим усвідомити, як Христос любить їх, представляючи добру новину про Його смерть і воскресіння, служачи іншим за прикладом Христа, використовуючи слова для підбадьорення, і пропонуючи прощення іншим, пише Crosswalk.com.

Любов Христа

Серце у вигляді цукерок, квіти та навіть вірші – це приємні подарунки, але лише хрест може показати нам справжню любов. Ісус добровільно дозволив прибити Його до хреста, щоб Він міг померти за гріхи усього світу (Івана 10:18; 1 Івана 2:2).

Христос зайняв наше місце на хресті, хоча не повинен був цього робити. Усі люди повстають проти Господа і грішать проти Нього (Римлянам 3:23). Однак Він висів на хресті, тому що любить нас. У Посланні до Римлян 5:8 сказано: «Але Бог виявляє Свою любов до нас тим, що Христос за нас помер, коли ми були ще грішниками».

Тому ми можемо найкраще зрозуміти любов, дивлячись на жертовну смерть і воскресіння Ісуса. Він помер за всіх людей, навіть тих, хто зневажав та відкидав Його. Ісус показує нам, що любов радикальна, а часом і болюча. Для багатьох людей цей тип любові не має сенсу. Але це справжня і найдосконаліша любов.

Думаючи про те, як поширити любов Христа на інших у цей День святого Валентина, нам слід пам’ятати, що Бог виявляв любов до інших навіть тоді, коли Йому завдавали біль та вбивали.

Тип любові, до якого закликає нас Ісус, непростий, особливо якщо враховувати Його заповіді любити наших ворогів і переслідувачів (Матвія 5:44).

Ми можемо опинитися у складних обставинах, намагаючись виявляти любов до певних людей, але Бог допоможе нам. Завдяки Його великій любові до нас ми можемо любити інших (Марка 12:30-31; 1 Івана 4:7).

1. Поділіться Євангелієм

Це може здатися шаблонним, оскільки церкви та служіння зазвичай заохочують вірян ділитися доброю звісткою про смерть і воскресіння Ісуса. Однак християнське життя передбачає те, що ми прагнемо розповісти іншим про Христа (Матвія 28:18-20; Дії 1:8).

Євангеліє — це новина, яка найбільше змінює життя, яку може отримати кожен, і відкриває найбільшу любов, яку тільки може пізнати людина. Оскільки Ісус змінив наше життя, Його любов спонукає нас ділитися Євангелієм з іншими, щоб і вони також могли пізнати Його (2 Коринтян 5:14-15).

У цей День всіх закоханих проповідь Євангелія може включати відновлення зв’язку зі старим другом і обговорення духовних питань. Можливо, це означає почати дружбу з кимось за чашкою кави, заклавши основу для майбутніх взаємодій, заснованих на Євангелії. Або, можливо, для того, щоб повідомити добру новину, потрібно поділитися своїм свідченням з другом або членом сім’ї.

Знайомство людей з Богом, Який любить їх і Який помер, щоб врятувати їх, часто передбачає різні підходи, але послання завжди те саме (1 Коринтян 15:1-4).

Незалежно від того, як ми починаємо розповідати іншим Євангеліє, ми можемо отримати радість, усвідомлюючи, що ми слухаємося Господа і запрошуємо інших до взаємин з Ним.

2. Зробіть все можливе, щоб допомогти комусь

Смерть Ісуса на хресті є найбільшим актом любові. Таким чином, суть любові — це жертва. У День святого Валентина ми можемо розповсюджувати любов Христа, докладаючи всіх зусиль, щоб допомогти комусь іншому.

Навіть така проста справа, як винесення сміття, прання одягу чи миття посуду, може показати іншим, що ми дбаємо про них.

Світ каже нам, що такі завдання нижчі за нашу гідність, але Біблія нагадує нам, що найкраще наслідування прикладу Христа – це служіння іншим (Матвія 20:28).

Упокорюючись і жертвуючи своїм часом і енергією, ми беремо на себе роль слуг (Филип’ян 2:5-8). Можливо, нам не подобається виконувати певні завдання, але ми можемо виявити Христову турботу, взявши на себе відповідальність або роботу, яку зазвичай виконують інші.

3. Підтримайте самотнього сусіда чи друга

Хоча це свято є приводом для радості для багатьох людей, цей День також може посилити самотність людини, якщо вона неодружена, але хоче одружитися, або якщо у шлюбі є проблеми.

Крім того, ті, хто втратив близьких, можуть відчувати труднощі протягом дня, коли особлива увага приділяється спілкуванню з тими, кого вони люблять.

Якщо ви знаєте когось, хто самотній, страждає від горя або переживає важкий період у шлюбі, тоді ви можете використати День Святого Валентина, щоб підбадьорити цю людину. Святе Письмо нагадує нам, що ми повинні використовувати наші слова, щоб підтримувати одне одного (Ефесянам 4:29).

Розмова з людиною, яка страждає, по телефону або особисто, може покращити її день. Крім того, красива рукописна листівка або ретельно написане текстове повідомлення можуть нагадати людині, що про неї не забули.

Однак, думаючи про підбадьорення інших, нам слід пам’ятати, що любов передбачає дії. Як нагадує нам Іван:

Сказати комусь, що ми поряд, і справді прийти до людини у скрутну хвилину – це дві різні речі. Тому, якщо ми кажемо комусь, що вони можуть зв’язатися з нами, якщо їм щось знадобиться, або що ми молитимемося за них, нам потрібно переконатися, що ми маємо намір дотримати цю обіцянку, перш ніж дати її.

4. Пробачте

Коли ми приймаємо Христа як Викупителя, то отримуємо прощення гріхів. Ми не можемо заслужити цю благодать. Це дар від Бога (Ефесян 2:8-9).

Оскільки віряни отримали незаслужене прощення від Бога через смерть і воскресіння Христа, ми можемо пробачати інших (Ефесян 4:32).

Євангеліє також змінює наше ставлення до прощення. Замість того, щоб очікувати, що інші повинні змінитися або «заслужити» нашу прихильність, ми можемо виявляти благодать. Прощення іншої людини, яка завдала нам болю або вчинила з нами несправедливо, демонструє любов Христа в нашому житті.

Прощення когось може здатися дивним вчинком у День святого Валентина, але прояв благодаті іншим втілює любов, яку виявив до нас Ісус.

Перші кроки до пробачення в це свято можуть включати розмову з Богом або читання біблійних віршів про прощення (Псалми 103:9; Матвія 18:21-35; Колосян 3:13).

Здатність висловити благодать комусь може зайняти час і змусити нас боротися, але ми не повинні робити це самотужки. Пробачати інших потрібно із Христом.

Християни можуть насолоджуватися шоколадом та квітами у День святого Валентина, але нам слід пам’ятати, що любов найкраще визначається жертовною смертю Ісуса. Завдяки Його смерті та воскресінню ми маємо прощення гріхів і вічне життя.

Джерело: sobor.com.ua/news/bibliini-poradi-1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *