Людина, яка зламала усі стереотипи … Тому що їх навіть не знала!

Дистанція австралійського марафону становить 875 кілометрів. Маршрут проходить від Сіднея до Мельбурна, і його подолання зазвичай займає більше 5 днів від старту до фінішу. У цьому забігу беруть участь легкоатлети світового класу, які спеціально тренуються для цієї події. У своїй більшості атлетів не старші 30 років і спонсоруються великими спортивними брендами, які надають спортсменам форму і кросівки.

  Людина, яка зламала усі стереотипи ... Тому що їх навіть не знала!

У 1983 році багато хто був в подиві, коли в день забігу на старті з’явився 61-річний Кліфф Янг. Спочатку всі думали, що він прийшов подивитися на старт забігу, так як був одягнений не як всі спортсмени: в робочий комбінезон і калоші поверх черевиків. Але коли Кліфф підійшов до столу, щоб отримати номер учасника забігу, то всі зрозуміли, що він має намір бігти з усіма. Коли Кліфф отримав номер 64 і встав на лінії з іншими атлетами, то знімальна бригада, що робить репортаж з місця старту, вирішила взяти у нього невелике інтерв’ю.

На Кліффа навели камеру і запитали:

– Вітання! Хто ти такий і що тут робиш?

– Я Кліфф Янг. Ми розводимо овець на великому пасовищі неподалік від Мельбурна.

– Ти дійсно будеш брати участь в цьому забігу?

– Так.

– А в тебе є спонсор?

– Ні.

– Тоді ти не зможеш добігти.

– Та ні, я зможу. Я виріс на фермі, де ми не могли дозволити собі коней або машину до самого останнього часу: тільки 4 роки тому я купив машину. Коли насувався шторм, то я виходив заганяти овець.

Людина, яка зламала усі стереотипи ... Тому що їх навіть не знала!

У нас було 2000 овець, які паслися на 2000 акрах. Іноді я ловив овець по 2-3 дні, – це було непросто, але я завжди ловив їх. Я думаю, що можу брати участь в забігу, адже він всього на 2 дні довше і складає всього 5 днів, тоді як я бігаю за вівцями по 3 дні.

Коли марафон почався, то професіонали залишили Кліффа в його калошах далеко позаду. Деякі глядачі йому співчували, а деякі сміялися над ним, так як він навіть не зміг правильно стартувати. По телевізору люди спостерігали за Кліффом, багато переживали і молилися за нього, щоб він не помер на шляху.

Людина, яка зламала усі стереотипи ... Тому що їх навіть не знала!

Кожен професіонал знав, що для завершення дистанції буде потрібно близько 5 днів і для цього щодня необхідно 18 годин бігти і 6 годин спати. Кліфф Янг ж не знав цього. На наступний ранок після старту люди дізналися, що Кліфф не спав, а продовжував бігти всю ніч, досягнувши містечка Mittagong.

Але навіть без зупинки на сон Кліфф був далеко позаду всіх легкоатлетів, хоча і продовжував бігти, при цьому встигаючи вітати людей, що стоять уздовж траси забігу. З кожною ніччю він наближався до лідерів забігу, і в останню ніч Кліфф обійшов всіх атлетів світового класу. До ранку останнього дня він був далеко попереду всіх.

Кліфф не тільки пробіг супер-марафон у віці 61 рік, не померши на дистанції, і виграв його, побивши рекорд забігу на 9 годин і став національним героєм. Кліфф Янг подолав забіг на 875 кілометрів за 5 днів, 15 годин і 4 хвилини.

Людина, яка зламала усі стереотипи ... Тому що їх навіть не знала!

Кліфф Янг не взяв собі ні єдиного призу. Коли Кліфф був нагороджений першим призом в  $10,000, він сказав, що не знав про існування призу, що брав участь в забігу не заради грошей, і без роздумів вирішив віддати гроші п’яти першим легкоатлетам, які прибігли після нього, по $ 2,000 кожному. Кліфф не залишив собі ні цента, і вся Австралія просто закохалася в нього.

Спортсмени, що багато тренувалися знали цілі, методики, як треба бігти і скільки часу відпочивати на дистанції. Тим більше вони були переконані, що в 61 рік супер-марафон пробігти неможливо. Кліфф Янг ж всього цього не знав.

Людина, яка зламала усі стереотипи ... Тому що їх навіть не знала!

Він навіть не знав, що атлети можуть спати. Його розум був вільний від обмежуючих переконань. Він просто хотів перемогти, представляв перед собою вівцю, що тікає і намагався її наздогнати. Перед такими людьми як Кліфф Янг, падають стереотипи, і завдяки їм люди переконуються, що їх можливості знаходяться за межами, які вони самі собі придумують.

джерело: https://gcshelp.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *