Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі

Що Ви знаєте про амішів? Вони проживають в США і Канаді. Представники цієї вкрай консервативної християнського течії уникають усіляких нововведень і нових технологій. Аміші ставляться до нововведень з найбільшою підозрою і приймають їх тільки після довгих роздумів і проб. Вони ретельно зважують добро і зло, що вносяться новими винаходами в їхнє життя.

Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі

У США зараз близько 40 течій серед амішів. Вони сповідують простоту в житті і одязі, цураються багатьох сучасних нововведень і зручностей, буквально і строго тлумачать Біблію, виступають за ненасильство і проти військової служби.

Аміші панічно бояться гріха, спокус і інших жахів, привнесених в старовинний уклад їхнього життя світськими нововведеннями. Традиційний уклад сімейного життя амішів залишається майже незмінним уже третє століття. Їх меню складається, в основному, з кукурудзяної каші, біфштекса і картоплі, а на десерт подається хіба що кавун, вирощений у власному городі.
Ось кілька цікавих фактів про найбільш закриту релігійну громаду в світі:

 1. Вони не будують церковних споруд, а проводять богослужіння вдома. Під час літургії, яка триває 3 години, чоловіки і жінки сидять окремо, слухаючи проповідь і виконуючи псалми на пенсільванському діалекті німецької мови.
 2. Аміші не займаються місіонерством і не приймають до себе новонавернених з боку.Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі
 3. Протягом багатьох поколінь вони одружуються тільки з одновірцями, а тому фактично утворили генетично закриту людську популяцію, багато в чому унікальну для сучасного світу. Близькоспоріднені шлюби всередині відносно малої вихідної групи все частіше проявляються в різних спадкових ознаках, відхиленнях, а іноді і захворюваннях. Розуміючи всю небезпеку ендогамії, амішам накладають заборону на укладення шлюбу між двоюрідними братами та сестрами, однак союз між троюрідними родичами все ж допускається.
 4. Сім’ї амішів багатодітні та віддані традиційного сільського способу життя. У них висока народжуваність і низька смертність немовлят, а тому популяція амішів — одна з найдинамічніших у світі. Аміші буквально сприймають все, що сказано в Біблії. Якщо написано «Плодіться і розмножуйтеся», значить, так тому і бути. Саме тому чисельність амішів в Америці подвоюється кожні 20 років. Аміші мають по 6-7 нащадків. Сьогодні в Північній Америці проживає близько 200 000 амішів.Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі
 5. Вони вчать дітей у власних однокімнатних школах, де освіта закінчується восьмим класом, так як амішів відкидають традиційне шкільне навчання. На їхню думку воно перевантажено абсолютно непотрібними дисциплінами. Після закінчення 8-го класу юнаки і дівчата отримують професійну підготовку в першу чергу в галузі сільського господарства, а також різного роду ремесел. Аміші залишають лише те, що допомагає їм вижити. Все інше — «від лукавого».
 6. Пастори амішів не проходять спеціального навчання, як прийнято в інших церквах, а визначаються жеребкуванням.

  Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі
  Dec. 5, 2012 — Bergholz, Ohio, U.S. — Children play during a break in their school day. (Credit Image: ZUMAPRESS.com/Global Look Press)
 7. Аміші не визнають технічного прогресу, фактично ізолюючи себе від благ цивілізації. «Орднунг» (кодекс життя амішів) накладає заборону на використання мереживної електрики, телефонів і комп’ютерів. У найбільш консервативних громадах заборонені холодильники і ванні кімнати.
 8. У амішів заборонено керувати автомобілем і тим більше мати його, але вони можуть користуватися автобусом або поїздом. Традиційний вид транспорту амішів — візок запряжений конем, проте максимальна дистанція поїздки не повинна перевищувати 40 кілометрів, так як тварин не можна перевантажувати.Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі
 9. Строго регламентований і одяг амішів. Тільки простий одяг з натуральних матеріалів — ніяких кросівок, джинсів, ременів, рукавичок, краваток, кишень і навіть гудзиків (їх замінюють застібки або шпильки).
 10. Аміші відкидають будь-яку співпрацю з зовнішнім співтовариством: відмовляються служити в армії, виконувати будь-яке розпорядження влади або поліції. По-своєму витлумачуючи проповіді Христа, вони не дозволяють втягнути себе в судову систему, розглядаючи її як прояви насильства і агресії. Проте, коли діти, демонструючи неслухняність, допускають кривляння, лайки або спалахи гніву, вони неминуче піддаються тілесному покаранню.Дивовижні факти про найбільш закриту християнську громаду в світі
 11. Чоловіки амішів слідують неухильному правилом. Як тільки вони вступають в шлюб, на них накладається зобов’язання відрощувати бороду — тільки бороду, але ніяк не вуса. Борода для них — священний атрибут, і насильницьке її відрізання, що може статися під час сварки між представниками різних родин, прирівнюється до святотатства. Такий злочин карається тюремним строком.
 12. Як правило, пара амішів, яка збирається зв’язати себе узами законного шлюбу, не має до весілля інтимних відносин. Молоді можуть лежати в одному ліжку, але будуть відгороджені один від одного заправленими ковдрами і пристосованою між ними дошкою. Іноді мати нареченої може зашити своє чадо в полотняному мішку, в якому дівчина буде перебувати до ранку. І так протягом місяця.

джерело:gcshelp.org

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: