Приводом для написанная статі стала публікація на сайті vikka.ua ось цього матеріалу.
Стаття дуже непрофессійна, як в плані доказової бази так і в плані розуміння теми.
З огляду на те, що стаття базуеться на якихось чутках так запозиченому матеріалі за низькосорного англомовного сайту, можна припустити – що це просто замовний матеріал. Так як ніяких логічних причин для появи подібних матеріалів – немае.
Е цілий ряд причин, чому цю саттю можно вважати неякісною та не профессійною.
Причина №1 сумнівне першоджерело статті
Картинку (а можливо і саму ідею для статті) було взято з англомовного сайту http://symphyta.rssing.com/ . Це такий тип сайту, де кожен користувач може додавати свій контент. На самому сайті, поміж інших матеріалів присутній парнографічний матеріал.
Під час виборів часто використовуеться схожа брудна техніка. На якомусь сайті публікуеться відверто сфабрикований матеріал, а більш поважні ЗМІ посилаються на це «джерело» і ще додае авторитету їх матеріалу. Нібито матеріал не вигаданий, а про нього десь пишуть.
Мотивом для статті послужив ось цей матеріал – http://symphyta.rssing.com/browser.php?indx=2211077&last=1&item=4 .
Цікаво як починаеться ця стаття: Раніше я вважав, що основна релігія це споживацтва (потребительство россійскою) так ще е купка ідіотів з південних штатів. …
Йдеться мова про так званий пояс вірності, або найбільш релігійні штати, де найпоширенішою релігію е протестантизм, а саме – баптизм.
Тобто можна вважати що автор статті був вельми упереждений проти протестанських церков. Тож не дивно що статті на Вікі теж вийшла анти протистанською.
З цього ж сайту було взяту іллюстрацію для статті на сайті Віки.
З першого погляду на картинку – стае помітно що зображені на ній люди не схожі на пересічних Українців.
Причина №2 обвинувачення без доказової бази (наклеп)
В статті не приводиться жодного доказу протиправної діяльності церкви «Блага Вість». Весь матеріал заснований на чутках та плітках. Не приводиться жодного імені, жодного судового рішення.
Особливу увагу привернув ось цей абзац.
Наприклад, у Городищі Черкаської області, згідно з реєстром судових рішень, парафіяни запідозрили в нечесності пастора церкви “Блага вість”.
Таке враження, що коли автор писав цю статтю – він сам не знав, чи то е судове рішення чи нема. Парафіяни просто запідозрили Пастора, чи подали на нього до суду.
Причина №3 Не розуміння автором релігійної теми
При прочитанні статті, одразу стає зрозуміло що автор або не в темі, або просто відпрацьовуе замовлення.
Назва статті жовтезна на гучна – «ЧЕРКАЩАНИ СТАЮТЬ ЖЕРТВАМИ РЕЛІГІЙНИХ СЕКТ», а далі в статті тільки згадують церкву «Блага Вість».
Блага Вість це харизматична церква, або ще такі церкви назвивать церквами повного Евангелія, і подібні церкви цілком законно існують в Україні.
В статті відбуваеться підміна понятть: говорять секта, а мають на увазі «Блага вість».
Звернемося до статистики про релігійні громади в Україні, джерело – http://risu.org.ua/ua/index/resourses/statistics/ukr2016/63055/
Як бачите, в Україні багато харизматичних громад, у них е свої навчальні заклади, ЗМІ і т.д. Це такаж церква як і інші протестанські церкви, звичайно ж зі своїми характерними особливостями.
Також автор статті напевно не знае, що саме Блага вість активно підтримуе фонд «Час Надії», який допомогае учасникам АТО. Також ця церква, разом з іншими церквами вже майже 2 роки приймае участь у загальноцерковній молитві на соборній площі в Черкассах.
Молитва Пасторів. Серед них ледь не половина – пастори харизматичних церков.
Присутні прихожани з різних церков.
Молитва відбуваеться щонеділі о 16:00. Радимо авторові статті відвідати цю молитву, та помолитись за нашу країну – Україну, а то у нас досить зовнішніх ворогів і не час влаштовувати “охоту на відьм”, тим паче серед тих, хто молиться за благополуччя країни, та допомагае їй як може.