Черкащан вітали з Різдвом 25 грудня в знак єднання зі світом

25 грудня християни вітали черкащан з народженням Христа. Містом курсували святкові автомобілі, з яких лунали вітання та різдвяні пісні. Автівки з музичними гуртами зупинялася на площах міста та у дворах багатоповерхівок. Співаки наживо виконували пісні присвячені народженню Спасителя. Загалом захід охопив 12 локацій у різних точках Черкас. Організатор заходу — громадська організація “Рух Реформації” за підтримки протестантських церков міста.

Черкащан вітали з Різдвом 25 грудня в знак єднання зі світом

“Ми не протиставляємо себе іншим людям, просто почали святкувати Різдво 25 грудня з багатьма християнами світу в знак єдності та солідарності. А оскільки цього року є суттєві обмеження у форматі святкування, обрали безпечний вид привітання, коли люди у своїх дворах, не виходячи з будинку, зможуть відчути атмосферу свята”, —  відзначає голова ГО Рух Реформації Валерій Бєляєв.

Пісні позмінно виконували 5 музичних гуртів із протестантських церков Черкас. Співаки виконували відомі різдвяні хіти, такі, як “Чи знала ти Маріє”, “У Вифлеємі стала новина” та інші, а також роздавали перехожим різдвяні листівки та календарики.

Черкащан вітали з Різдвом 25 грудня в знак єднання зі світом

“В цей складний час ми хочемо нагадати людям, що є на Кого сподіватися та покладати надії. І навіть зараз є чому радіти, святкуючи Різдво”, —  зазначає один з організаторів заходу Валентина Полупанова.

Питання часу святкування Різдва полягає в різниці календарів, а саме юліанському і григоріанському. Перший ввів Юлій Цезар. Календар мав значний недолік, раз в чотири роки додавався один день, який пересував всі свята. Пізніше був введений Григоріанський, який виправляв всі помилки попереднього, але його прийняли не всі, в результаті утворилося 2 дати святкування Різдва: 25 грудня і 7 січня. Раніше свято народження Христа відзначали 25-го, але через неточності в літочисленні свято зрушилося на 13 днів.

Черкащан вітали з Різдвом 25 грудня в знак єднання зі світом

“Для мене Різдво — це подвійне свято, адже я народився 25 грудня. А тому цей день в нашій сім’ї завжди був особливим. В якийсь момент 25-го ми почали святкувати і Різдво, разом з усім світом”, — зазначив учасник  заходу Володимир Мацканіч.

В Україні з 2007 року Різдво 25 грудня — офіційний святковий день.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: