Альфа: разом у майбутнє

Хто б міг подумати, що війна, мета якої розділити Схід та Захід, навпаки, обєднає всіх українців. Ми стали ближче один до одного і це найголовніше. А нещодавно українська молодь мала чудову можливість зблизитися ще більше і знайти друзів з усіх куточків України. Адже в кінці березня відбулася щорічна молодіжна Альфа конференція, на яку поїхала і група амбітних черкащан.

Благодійна спілка «Надія від серця до серця» та норвезький благодійний фонд «Допомога Україні» організовують такий захід не вперше, проте кожного разу з’являється щось нове. Цього року конференція відбулася під Києвом, на території готелю «Пуща Конгрес». Організатори зазначили, що метою їхнього заходу є не лише зібрати молодь в одному місці, а об’єднати їх за допомогою тренінгів, семінарів та цікавих квестів, привести їх до усвідомлення, що вони сила, коли вони разом.

конференція

–         Майбутнє нашої країни в їхніх молодих руках, тож треба підвищувати громадянську свідомість молоді на основі християнських і загальнолюдських принципів, – впевнені вони.

Цього року семінари стосувалися теми особистості та її місця у суспільстві. Спікери торкалися навіть найнеприємніших, проте цілком реальних проблем. Адже ми так хочемо в Європу і думаємо, що, досягнувши свого, будемо, як пани. Ми чекаємо, що європейці приїдуть до нас і приберуть сміття на узбіччях, вкрутять лампочки у під’їздах та посадять квіти. А що робимо для цього ми? В більшості випадках стається так: шеф поїхав раніше і усіх, як вітром здуло, хоча до закінчення робочого дня ще кілька годин. Працюємо ми так само, не поспішаючи, ніби бережемо себе для чогось важливішого. Зруйнувати стереотипи та показати, що можна жити інакше, краще, було метою кожного, хто говорив до молоді.

Окрім загальних семінарів було також і спілкування у невеликих групах, де були представники з різних регіонів. Молоді люди знайомилися та обговорювали близькі серцю та іноді надзвичайно болючі теми. Така практика допомогла учасникам відкритися ще більше, поділитися тим, що так тривожить і, можливо, навіть врятувати когось своєю історією та тим, як її можна пережити. Було багато щирих сліз, любові та підтримки, без яких дуже часто молодь зважується на самогубство. Проте, навіть ті, хто колись думав покінчити з життям, сьогодні щасливі, що не зробили цього і вдячні, що змогли це витримати.

Альфа конференція у Києві 2016

v Ірина, учасниця конференції з міста Буча:

 

–         В моєму житті був таких період, коли навалилося все і одразу. Спершу помер мій найкращий друг, без якого я не уявляла життя, а потім я дізналася, що тато йде в АТО… Але я неймовірно вдячна своїй мамі, яка була зі мною увесь цей час. Я приходила додому зі школи і розповідала їй про все, що відчувала, про все, що коїлося в моїй душі. Мені хотілося померти, але я вистояла і за це дуже вдячна Богу. Я вірю в те, що людині не випадає щось, з чим вона не має сил впоратися. Це важко, але це реально. Головне – мати підтримку.

На конференцію приїхала не лише українська молодь, а й група з Норвегії. Тож це був унікальний шанс знайти норвезького друга і «підтягнути» свою англійську.


Приємною несподіванкою стали відомі на всю Україну виконавці християнської музики: львів’янка, родом з Техасу, Брія Блессінг та гурт «Крик душі». Їхні виступи зарядили усіх позитивом та особливою енергією. Господня присутність відчувалася у кожному слові, у кожній ноті.

На другий день конференції, останній, їхати додому ніхто вже не хотів. Всі так здружилися, так звикли один до одного і до тієї атмосфери, у якій жили, що без сліз не обійшлося. Прощання було грандіозним і голосним: безліч фото напам’ять, номери телефонів на руках і справжні й такі щирі дружні обійми.

Такі події потроху рухають нас, українців, вперед. Ми стаємо ближчими, кращими і свідомішими. Тож, зміни поруч, адже ми разом і Бог з нами!

 АЛЬФА разом у майбутнє (5)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *