Черкащанка Владислава до нашої зустрічі ще не визначилася ким хоче стати. Дівчина навчається у 9-му класі, і вже по завершенню його планує здобувати спеціальність. До того як організувати їй зустріч в центрі зайнятості ми запитали ким вона хоче стати:
“Мені подобається професія логопеда, масажиста і також подобається робити щось своїми руками. Проте ким стати я ще не визначилася”.
Ми запропонували Владі перевірити свої здібності у центрі зайнятості. І за згодою батьків відвезли дівчину до установи. Звернулися туди, оскільки в Черкасах саме там допомагають у виборі професії. Черкаський обласний центр зайнятості проводить уроки, діагностику, клуби, екскурсії на підприємства та різні конкурси, які допомагають дітям визначитися з професією. Там Владі запропонували пройти тест на виявлення здібностей.
Тест зайняв близько пів години. Дівчина мала обирати із запропонованих професії, ті, які їй більше підходять. Вже після нього дівчина побачила, що горизонти її вибору можуть бути набагато ширше.
«Виявляється багато професій, про які навіть не думала і не знала, що вони є”.
Результати тесту озвучила начальниця відділу організації профорієнтації Алла Баранцова:
«У Влади домінують два типи – це артистичний і соціальний. Якщо ми візьмемо соціальний, то в принципі її вподобання вчитель-логопед, воно сюди підпадає, тому, що там є і медик, і вчитель. Але поряд з тим у неї така сама кількість балів в артистичному тому треба ще подумати над цим”
Подумавши Влада зробила свій вибір. Вона обрала професію, яка після тесту та розмови зі спеціалістом здалася їй найбільш підходящою.
“Як мені розказували, що треба дивитися на те, що подобається, що потрібно то в принципі логопед підходить. Потім – це потрібна професія”
При виборі професії пані Алла рекомендує звертатися за допомогою до центру зайнятості у вашому місті, або проходити безкоштовні тести он-лайн на платформі державною служби зайнятості. А ще спеціалістка радить пам’ятати просту формулу.
«Професію потрібно обирати в першу чергу ту, яка буде імпонувати людині, яку він може здобути і ту, яка буде затребувана на ринку праці. В нас сама поширена формула це: хочу, можу, треба».