Євангельська освіта, що стосуються суспільства в цілому, набула особливої актуальності. Духовно й інтелектуально підковані, віруючі люди, що грамотно викладають істини Божі – гостра необхідність для ефективного благовістя. Саме такими є викладачі Донецького християнського університету, один з яких – Ростислав Юрійович Ткаченко.
Забігаючи вперед, повинна відразу помітити, що цей християнин має чималий багажем знань, достатньо лише поглянути на перелік предметів, що викладаються їм. Це основи латинської мови: введення в граматику і синтаксис християнської ( екклесіастіческой ) латині; введення в догматичне богослов’я ( Богословські пролегомени ); християнське вчення про Бога; христология / cотеріологія; історичне богослов’я (історія християнського богослов’я ); богослов’я середніх століть: історико – богословський огляд богослови і богословів V- XV століть ; богослов’я Реформації : історико – богословський огляд богословів і богословів XV- XVII століть ; сучасне богослов’я : історико – богословський огляд богословів і богословів XVIII -XX століть.
Лекції проходять різноманітно і захоплююче, на всі запитання студенти отримують вичерпні відповіді .
Але як же Ростислав досяг такого інтелектуального рівня, де черпав знання для себе самого? Відповідь ясна – в першу чергу звертаючись до Бога, який Сам є джерелом усякої істини. Господь же у великій мудрості направляв його кроки, спонукаючи шукати відповідні навчальні заклади. І як ви думаєте, яке з них стало першою сходинкою до чудової мети? Звичайно, ДХУ! Тут , починаючи з 2004 року, молодому християнину пощастило брати участь в багатьох духовних починаннях, вивчати важливі за своєю суттю предмети і захистити дипломний проект під керівництвом В.В. Литвиненко за темою « Співвідношення Писання і Передання як джерел богослов’я у Мартіна Лютера в контексті попереднього і наступного розвитку церковної традиції».
Талановитого хлопця помітили і запросили вчитися в Протестантський ( Євангелічний ) богословський університет, який знаходиться на території Бельгії у м. Левен . З цього вузу Ростислав вийшов в 2011 році магістром богослов’я і релігієзнавства в області історичного богослов’я, захистивши дипломну роботу на тему « Хліб і вино [ в Євхаристії ] як «середньовічні трансформери» : дослідження вчення Фоми Аквінського.
Паралельно Ростислав підвищував свій освітній рівень, навчаючись за контрактом на Факультеті богослов’я та релігієзнавства Льовенського католицького університету в Бельгії. На сьогодні він є аспірантом і проводить дослідження в галузі історичного богослов’я зі спеціалізацією в середньовічному богослов’ї та філософії під керівництвом проф. д -ра Антона Воса (Antonie Vos).
Гідними уваги читача можна назвати наступні богословські роботи Ростислава Юрійовича Ткаченко: «Як читати, розуміти і застосовувати Біблію за Річарду Хейз : описово – синтетичний огляд окремих думок і концепцій одного окремо взятої сучасної теолога » ; «Писання , Передання і богослов’я : Визначення і принципи взаємодії згідно з вченням одного батька церкви. Аналіз твору Вікентія Лірінскій ” Commonitorium ” » ; « Нариси до порівняльної богословської антропології : зауваження загального характеру про вчення про людину в богослов’ї Православної , Католицької і Євангелічної ( Лютеранської ) Церкви» та інші. Вони стали підмогою у вивченні біблійних істин для багатьох віруючих християн.
– Якщо Донецький християнський університет – це освітній заклад, то у кожного викладача є одне – притому вельми складне і відповідальне – завдання : утворювати, тобто формувати людей, які приходять до нас вчитися, – висловлює свою точку зору Ростислав Юрійович. – Це означає , що особисто я повинен бути прикладом для студентів – в моєму викладанні, моїх словах, поведінці та ставленні до сім’ї і служінню я покликаний бути справжнім християнином, думаючим християнином і, зрозуміло, люблячим християнином. Всі названі мною компоненти однаково важливі: і слідування за Христом , і «справжність» ( на противагу фальші і штучності в поведінці та способі життя), і вміння мислити критично і креативно (невід’ємна чеснота вчителя – християнина) , і ,звичайно ж, здатність і готовність любити людей. Всі ці компоненти в сукупності є складовими мого особистого бачення в контексті місії ДХУ.
Підготувала Вікторія Давидова